Fudbaleri Progresa u meču punom preokreta, čak sa devet pogodaka savladali su Ravan sa 6:3 u meču 13. kola na regionalnom Zapadu.

Ovim trijumfom tim iz Kneževa ponovo je krenuo prema vrhu i sa 21. bodom pokušaće da prati vodeći dvojac.

U prvih 45 minuta viđena je tvrda utakmica, a uzbuđenja su krenula u finišu. Prvo su gosti poveli preko odličnog Burazora u 41. minutu, ali tek što su krenuli sa centra, Progres je preko Aleksića stigao do izjednačenja.

A, onda u nastavku susreta kao po običaju kanonada tima iz Kneževa u svega nekoliko minuta. Tačnije u periodu od 58. do 63. minuta, dva puta Đukarić, i Miljan Budić obezbijedili su visoko vodstvo svom timu (4:1). Do kraja meča oba tima još po dva puta su zatresli protivničke mreže za konačnih, Progres – Ravan 6:3.

PROGRES – RAVAN 6:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Burazor (41), 1:1 Aleksić (42), 2:1 Đukarić (58), 3:1 Đukarić (60), 4:1 Milj. Budić (63), 4:2 Pekija (67), 5:2 Milj. Budić (79), 5:3 Parhamov (87), 6:3 Đukarić (88). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 100. Sudija: Aleksandar Jevtić. Pomoćnici:Milan Gvozden (oba iz Prijedora) i Srđan Bašić (Novi Grad). Delegat: Mladen Stupar (Novi Grad).

Progres: Marković, Mil. Budić, Vučić, Dukić, Vuković, Milj. Budić, P. Budić (od 75. Glamočić), Đukarić, Marjanović, Ljuboja, Aleksić.

Ravan: Bakić, Milanović, Miodragović, Gačić (od 63. Trivić), Utješinović, Dugajlić (od 75. Trbojević), Parhamov, Burazor (od 84. Tošić), Marinković, Babić, Pekija.