U posljednjem meču 20. kola na regionalnom Zapadu, 13 Skojevki su savladale Lauš (3:2) i tako može indirektno odlučile novog šampiona i drugoligaša, jer sada Bratstvo iz Kozinaca ima četiri boda prednosti u odnosu na sastav iz Banjaluke, te meč loptu na svom stadionu protiv istog rivala.

Kozinački tim ima 43 boda, dok je Lauš ostao na 39, a sastav iz Grbavaca ovom pobjedom došao je do šeste pozicije sa 30 bodova.

Utakmica je dobro počela po goste jer je već u petom minutu Jovanić donio prednost Laušu. A onda ključni momenat meča, igrao se drugi minut sudijske nadoknade kada je Majdanac donio izjednačenje. Gosti su se teško mirlili tom odlukom, i primljenim golom u posljednjim trenucima prvog dijela igre, pa je tokom poluvremena trener Lauša Igor Šešić morao na tribine.

U nastavku meča u 58. minutu Stojičić rukom zaustavlja loptu u vom kaznenom prostoru i dobija crveni karton, a Majdanac koristi jedanaesterac i preokreće rezultat na mlin svog tima. Burazor u 73. minutu povećava vodstvo Skojevski, a Mizdrak pet minuta kasnije samo ublažuje poraz, koji je čini se zakopao sve nade gostiju da će se drugoligaški fudbal ponovo igrati na “banjalučkom Hajberiju”, barem ne ove jeseni.

13 SKOJEVKI – LAUŠ 3:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Jovanić (5), 1:1 Majdanac (45+2), 2:1 Majdanac (59, penal), 3:1 Burazor (73), 3:2 Mizdrak (78). Stadion: “Gajevi”. Gledalaca: 100. Sudija: Mlađen Dragić (Prijedor). Pomoćnici: Đorđe Bursać (Koprivna) i Svetislav Knežević (Prijedor). Delegat: Danilo Kojić (Banjaluka). Žuti kartoni: Lovrić, Bereta (13 Skojevki), Miljković (Lauš). Crveni kartoni: Strahinja Stojičić (Lauš) u 58. minutu, Igor Šešić (trener Lauša) na poluvremenu.

13 Skojevki: Vasić, Mitrović, Malbašić, Lukajić, Bereta, Majdanac, Lovrić (od 86. F. Ilić), Burazor, Novaković, Lugonja (od 90. Šmitran), Blagojević.

Lauš: Šmanja, Papić (od 46. Jeličić), Savić (od 65. Kremenović), Lakić, Dobraš (od 76. Vrućinić), Mizdrak, Miljković (od 76. Cunjak), Prtija, Jovanić, Stojičić, Mušić.