Fudbaleri Borca savladali su imenjaka iz Šamca, ali daleko teže nego što se to očekivalo(2:1).

Prvih 45 minuta bilo je za zaborav, iako su “crveno-plavi” imali inicijativu teško su dolazili do gola Smajića.

Nastavak je donio nešto bolji, ali i zanimljiviji fudbal. Gosti iz Šamca prvi put su zaprijetili u 59. minutu i odmah poveli!

Armin Sinanović šutirao je sa 25 metara, lopta je okrznula Raspudića, dobila čudan luk i zakucala se u rašlje nemoćnog Avduke. Nakon toga Borac krenuo je ofanzivnije i u tri minuta napravio preokret.

Prvo je Mance u 66. minutu glavom, nakon prekida, šutirao sa nekih 12 metara, lopta je pala ispred gola i prošla Smajića, ali  i još nekoliko igrača šamčana i  završila u golu. Tri minuta kasnije Borčev spasioc, Ivan Delić dobio je dobru loptu na ivici 16 metara sa desne strane, povukao je par koraka i iskosa sa desne strane šutirao jako i precizno po zemlji u suprotni ugao. Gol iz udžbenika za pobjedu. Ovo je Delićev šesti pogodak u poslednja tri meča, i svaki je na neki način bio pobjednosni i direktno donosio bodove ekipi s Gradskog stadiona.

Bodovi se pišu, ali treba biti pošten i priznati igra i jednog i drugog Borca bila je ispod nivoa imena kojeg nose. Banajlučki tako drži i dalje liderku poziciju, dok je šamački zakucan za dno.

BORAC (BL) – BORAC (Š) 2:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Sinanović (59), 1:1 Mance (66), 2:1 Delić (69). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica)  6,5. Žuti kartoni: Antić (Borac, BL), Jaćimović, Sinanović, P. Maksimović (Borac, Š).

BORAC (BL): Avdukić -, Vejnović 6, Mance 6,5 (82. Radoja -), Erić 6, Dujković 5,5, Raspudić 6,5, Antić 6, Guzina 5,5 (46. Perišić 6), Delić 7, Danilović 6,5 (67. Malbašić -), Bečelić 6. Trener: Vlado Jagodić.

BORAC (Š): Smajić 6, Jaćimović 5,5 (46. Šarkanović 6), Koprivica 6, Brković 6, Mehić 6 (84. Miladinović -), Milićević 6, Sinanović 6,5, P. Maksimović 6, Perić 6, Zurapović 6, Arsić 6 (73. S. Maksimović -). Trener: Predrag Lukić.

Igrač utakmice: Ivan Delić (Borac, BL) – 7.