Laktaši su na svom terenu savladali drugoplasiranu ekipu teslićkog Proletera. Susret su otvorili domaći brzom akcijom u prvoj minuti preko Bojana Milinovića, međutim šut Bobana Kelemana je izblokirala gostujuća odbrana. Zaprijetili su Laktaši i u 11. minutu. Keleman je ovaj put proigrao Uroša Stamenkovića, čiji šut brani Davor Nedić. Dvije minute poslije domaći fudbaleri dolaze do prednosti. Nakon jednog kornera, Davor Telić je pucao glavom i pogodio prečku, lopta se zatim odbila do Miljana Bajića koji rutinski matira Nedića za 1:0. Prva opasnost pred golom Laktaša desila se u 20. minuti. Slobodan udarac je izveo Željko Stojanović, ali niko nije uspio da isprati njegovu loptu koja je prohujala kroz šesnaesterac. U 22. minuti Boban Keleman je prilikom solo-akcije oboren pred gostujućim vratima. Tražili su domaći najstrožiju kaznu ali nisu je dobili. Proleter izjednačava rezultat u 30. minuti. Neopreznost odbrane Laktaša najbolje koristi Milan Miladić koji zabija za 1:1. Mogli su Laktaši do drugog gola u 34. minuti. Lijepo je iskosa centrirao Mihailo Šipovac za Bobana Kelemana, ovaj dalje uposlio Bajića, ali njegov šut s linije čisti gostujuća odbrana. Tu nije bio kraj mukama za Proleter, jer u istom napadu tukao je Uroš Stamenković, ali je njegovu loptu rukom zaustavio defanzivac gostiju i prošao nekažnjeno. Žestoko su protestovali domaći, tražeći jedanaesterac, međutim ni ovaj put se nije oglasio glavni arbitar Željko Vukić. Živio je Proleter opasno u 43. i 44. minuti kada su Laktašani nakon dva vezana kornera bili blizu novog pogotka, ali mreža Teslićana je ostala netaknuta.

Laktaši do drugog pogotka dolaze u 69. minuti. Korner je izveo Saša Erceg, a loptu je spremno dočekao Branko Keleman i volejem sa nekih 6-7 metara pocijepao mrežu Davora Nedića. Fantastičan gol kapetana Laktaša za veliko slavlje publike i saigrača. Mogli su domaći povisiti prednost svega četiri minute poslije, Branko Keleman je proigrao Bajića koji atraktivno šuta i umalo pogađa. Novu sjajnu šansu imali su Laktaši u 85. minuti. Boban Keleman je presjekao napad gostiju, poigrao se s odbranom Proletera ali na kraju je njegov šut uspio odbraniti Nedić. Do kraja susreta nije više viđeno prilika ni sa jedne strane. Iako se od Proletera nesumnjivo očekivalo više, izuzev pogotka, ekipa koja cilja visoko ove sezone nije ni jednom ozbiljnije zaprijetila nezaposlenom golmanu Đurađu Lakiću. S druge strane, Laktaši su odigrali jednu od najboljih utakmica pred svojim navijačima i sasvim zasluženo slavili. Imenovanje Miljana Bajića za trenera prve ekipe donijelo je svježu krv i probudilo fanatizam među saigračima, koji su danas dali zadnji atom snage za svog Bajića, za pobjedu, za Laktaše. Sve je to cijenila i mnogobrojna publika, koja je velikim aplauzom na kraju ispratila svoje ljubimce.

LAKTAŠI – PROLETER 2:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Bajić (13), 1:1 Miladić (30), 2:1 Br. Keleman (69). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 100. Sudija: Željko Vukić. Pomoćnici: Vanja Ajder (oba iz Banjaluke) i Darko Đekanović (Kotor Varoš). Delegat: Dragan Burazor (Kotor Varoš).

Laktaši: Lakić, Telić, Šipovac, Bajić, Trninić, Bogojević (od 49. Lekić), Stamenković, Erceg (od 84. Savić), Milinović (od 74. Sukara), Bo. Keleman, Br. Keleman.  Trener: Miljan Bajić

Proleter: Nedić, Radonjić, Simić, Kuzmanović, Panić, Marković, Miladić (od 78. Topić), Đekanović (od 73. Josipović), Stojanović, Kovaljesko, Lale. Trener: Zoran Dujaković