Kada je već izgledalo da će fudbaleri Metalegea uspjeti da odole svim napadima Željezničara i osvoje zlata vrijeda bod u grčevitoj borbi za opstanak, trenutak inspiracije Miroslava Stevanovića i Zajka Zebe donio je odluku o pobjedniku.

Naime, Stevanović se izborio za poziciju na desnom krilu odakle je poslao sjajan centaršut na suprotni vrh peerca gdje je u bukeu igrača najviši bio kapiten gosiju, Zeba, koji loptu glavom od zemlju šalje u suprotni ugao za veliko veselje svojih saigrača, ali i navijača.

Od samog početka utakmice Željezničar je nametnuo svoj tempo igre i mnogo bolje se snašao na veoma teškom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci. Izabranici Slavka Petrovića stvorili su u prvih 45 minuta nekoliko dobrih situacija, a najbolju je imao prvi strijelac ”plavih”, Ivan Lendrić, u 24. minutu.

Naime, nakon velike gužve u šensaestercu Jajčana, došlo je do duela kapitena Želje, Zajka Zebe, i Ante Sarića koji je veoma slabi i nesigurni Zoran Grbić okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Lendrićev šut sa jedanaest metara odlično je odbranio najbolji igrač domaćina, Nevres Fejzić, i prilika je otišla u nepovrat.

Do kraja poluvremena Željezničar je bio aktivniji i, uglavnom preko Zebe i Miroslava Stevanovića, stvarao opasne situacije ispred Fejzićevog gola, dok je jedinu priliku za Metalege propustio Antonio Vidović kada je u 31. minutu slabo utirao glavom nakon dobrog centaršuta Danijela Rašića.

U drugom poluvremenu totalna ofanziva Željezničara ali je Fejzić bio naprosto nesavladiv. Najbliži pogotku Sarjalije su bile u 53. minutu kada je Lendrić, nakon sjajne dubinske lopte Miroslava Stevanovića, zaobišao i Fejzića ali je otišao previše ukoso i uspio da zatrese tek vanjski dio mreže.

I kada su simpatizeri Metalegea već bili sigurni da su njihovi ljubimci osvojili još jedan vrijedan bod desio se već opisani 89. minut i pogodak Zebe za konaćnih i zasluženih 1:0 u korist Željezničara.

Slavko Petrović, trener Željezničara:

– Mislim da je naša pobjeda zaslužena, imali smo inicijativu tokom cijelog meča, kao i veći broj dobrih šansi. Propustili smo priliku da već u prvom poluvremenu povedemo, ali smo ponovo zapucali jedanaesterac. Ipak, vjerovao sam u svoje momke i na kraju smo, malo i srećno, došli do trijumfa. Moram da odam priznanje protivniku koji se fenomenalno i organizovano branio.

Mato Neretljak, trener Metalegea:

– Čestitam svojim momcima na dobroj utakmici u kojoj je, na kraju, izostao rezultat. Imali smo, i pored velike borbenoti, dosta grešaka i našu posljednju je Željezničar na kraju kaznio. Čestitam i rivalu na pobjedi koju je, kada se sve sabere, i zaslužio.

METALEGE – ŽELJEZNIČAR 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Zeba (89).  Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) – 5,5. Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Goran Ćejić (Banjaluka). Žuti kartoni: Jovanović, Deak, Smajić, Durak (Metalege), Blagojević (Željezničar).

Igrač utakmice: Zajko Zeba (Željezničar) – 7,5.

METALEGE: Fejzić 7, Benović 6,5, Jovanović 6,5, Aletić 6 (73. Jozić -), Smajić 6,5, Zeba 6, Vidović 6 (81. Asanović -), Deak 7, Rašić 6, Sarić 6,5, Jakupović 6 (60. Durak 6). Trener: Mato Neretljak.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski -, S. Stevanović 6,5, Marković 6,5, Blagojević 6 (69. Radinović -), Bogičević 6,5, Zakarić 6, Stojanović 6,5, Kerla 6,5, Zeba 7,5, Lendrić 5,5 (74. Nikolić -), M. Stevanović 7. Trener: Slavko Petrović.