Torpedo iz Cerovljana, novi srari pobjednik je Kupa Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška!

Torpedo je u velikom finalu odigranom na Gradskom stadionu pred oko 800 gledalaca bio bolji od Laminaca (4:2) i tako prigrabio vrijedan trofej.

Već u 10. minutu Goran Sladojević prošao je po lijevoj strani, kvalitetno ubacio u sredinu, Nenad Vučković primio  loptu ušao u kazneni prostor gdje ga  ruši stoper Laminaca Dejan Drinić, a glavni arbitar Miloš Gigović pokazuje na penal. Sa 11 metara preciza je bio Dejan Kojić za  1:0.

U 12. minuti  sporni moment, igrač Torpeda Stojanović igrao  je rukom u svome kaznenom prostoru, ali ovaj put pištaljka Gigovića ostala je nijema.

Dva minuta kasnije Vučković je prošao po desnoj strani i vratio za  Radu Krstanovića koji dobro šutira,  a lopta je zakačila  Milorada Kovačića  i prevarila golmana Dejana Crnomarkovića, bilo je to već 2:0 za Torpedo!

U 17. minutu pitanje pobjednika bilo je već riješeno,Torpedo je došao  do  svog trećeg gola! Vučković je poslao sjajnu loptu u prazan prostor za Kojića koji izlazi sam sa golmanom Crnomarkovićem i rutinski ga  vara za 3:0.

U 20. minutu Laminci su prvi put zaprijetili, Aleksandar  Vujatović  probao je šut s nekih 20 metara, ali je Račić bio na visini zadatka i izbacio loptu u korner. Igrao se 25. minut kad je Zvjezdan Račić u dva navrata odličnom paradom spasao gol  Torpeda, prvo je zaustavio udarac Saše Dejanovića sa 20 metra, a zatim je pokušao  mladi Milan Gvozden, ali Račić je pokazao svoj kvalitet.

U nastavku Laminci su sve karte bacili u napada, trener Dragan Drinić ubacio u je igru iskusne igrače Bolobana i Stijakovića. U 47. minutu Dejan Marjanović uputio je centaršut  s desne strane, golman Račić je promašio loptu,  Rade Šušnjar zahvata loptu glavom, a Obradović izbacuje loptu s gol-linije.

Igrao se 65. minut kada je Torpedo  povećao svoju prednost na 4:0, svoju sjajnu partiju na utakmici Nenad Vučković je krunisao golom,i to  najljepšim  na meču! Vučković je  primio loptu na ivici šesnaesterca s  desne strani, šutirao iz okreta sjajno zavrnuo loptu, pogodio suprotne rašlje golmana Crnomarkovića.

U 66. minutu Laminci su smanjili na 4:1, Dejan Marjanović   prošao je po desnoj strani i uptio  dobar centaršut, a Rader  Šušnjar je na petercu  glavom zahvatio loptu  i pogodio, tak ose iskusni igrač na najljepši način oprostio od aktivnog igranja. Šušnjar je svoju karijeru počeo u mlađim kategorijama Kozare, igrao je još za Omladinac Brestovčinu, Slogu Dipo, Jedinstvo iz  Žeravice, Lijevče, Kladare i Lamince, a ostaće upamćen po fantastičnim udarcima iz daljine.

U 76. minutu Laminci smanjuju na 4:2. Saša Dejanović  se dobro snašao u gužvi, te pogodio za konačan rezultat ovog meča.

Treba napomenuti da je u predigi seniorskog finala u finalu omladinaca, Omladinac iz Brestovčine ubjedljivo savlado Lamince sa 6:1.