Iskusni trenerski vuk Velimir Stojnić imaće nemirnih sedam noći, dok će Vule Trivunović mirno spavati!

Fudbaleri Borca su u generalnoj probi pred start proljećnog dijela Prve lige Republike Srpske rezultatom 5:0 savladali Kozaru iz Gradiške.

“Crveno-plavi2 su do prednosti stigli u 22. minutu golom Petra Kunića nakon asistencije Ivana Delića, a do odlaska na odmor mreža Kozare se još jednom zatresla i to u 36. minutu, kada je strijelac bio Siniša Radoja.

U 64. minutu Igor Makitan je igrao rukom u šesnaestercu Kozare, pa je dosuđen penal, koji je nekoliko sekundi kasnije u gol pretvorio spomenuti Delić. Tri minuta kasnije četvrti gol za Borac nakon asistencije Kunića postigao je Miloš Đorđević, dok je goleada zaključena golom Predraga Zekanovića sa bijele tačke u 86. minutu, nakon što je Makitan ponovo rukom zaustavio loptu, ovog puta nakon šuta Gedeona Guzine ka golu.

Prva liga Republike Srpske nastavlja se sljedećeg vikenda utakmicama 17. kola, a Borac će gostovati u Derventi ekipi Tekstilca.

BORAC – KOZARA 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kunić (21), 2:0 Radoja (34), 3:0 Delić (59, penal), 4:0 Đorđević (62), 5:0 Zekanović (82, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Milan Docić (Banjaluka).

BORAC: Avdukić, Kondić, Puzigaća, Ojdanić, Raspudić, V. Danilović, Radulović, Radoja, Đorđević, Delić, Kunić. Još su igrali: Trkulja, Dujaković, Vejinović, Erić, Burazor, Guzina, Zekanović, Kukić. Trener: Vule Trivunović.

KOZARA: Mančić, Makitan, O. Petrović, Dekić, Aljetić, Komljenović, Marin, Bunić, A. Popović, A. Majdanac. Još su igrali: Đakušić, S. Popović, Og. Petrović, Glišić, V. Petković, Z. Petković, Zelenika, Vuković. Trener: Velimir Stojnić.