Rukometaši Borca ostvarili su i petu uzastopnu pobjedu, savladavši na svom perketu Konjuh iz Živinica sa 32:26 (15:12). Istina, gosti su u Banjaluku doputovali oslabljeni, bez nekoliko standardnih prvotimaca, ali su ipak tokom prvog poluvremena držali rezultatski priključak, i to najviše zahvaljujući fenomenalnom čuvaru mreže, Alminu Bojiću, koji je za prvih 30 minuta sakupio čak 14 uspješnih intervencija.

U nastavku meča ”crveno-plavi” su strpljivom i mnogo kvalitetnijom igrom u napadau iz minuta u minut povećavali svoju prednost što je Ratku Đurkoviću omogućilo da u posljednjih pet minuta na parket pošalje i mlađe igrače.

Najbolji utisak u redovima Borca ostavili su Vladan Đurđević sa sedam, te Elis Memić, Srđan Mijatović i Mirko Majić sa po pet postignutih pogodaka, dok je kod gostiju, osim već spomenutog Bojića, odskočio prvi strijelac, Elvis Brkić (7).

BORAC – KONJUH 32:26(15:12)

Dvorana: “Borik”. Gledalaca: 500. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac(Novi Travnik). Delegat: Mileta Kekić (Mostar). Sedmerci: Borac 1 (1), Konjuh4 (4). Isključenja: Borac 10 minuta, Konjuh6 minuta.

BORAC: Beširević (8 odbrana), Memić 5, Đurđević 7, Hercegovac 2, Daničić 3, Mijatović5, Bubić, Efendić (2 odbrane),Nježić1 (1), Majić5, Lončar,Ćelić1, Šešić 1, Ćeranić, Vukičević 2, Marković. Trener: Ratko Đurković.

KONJUH: Bojić (16 odbrana), Mišić 3, Damjanović 3, Šarić 1, Modrić 1, Smajić 7 (4), Sakić, Alijagić 2, Bečić, Brkić 7, K. Hamzić 2, A. Hamzić. Trener: Bojan Unčanin.