Na Gradskom stadionu u Gradišci fudbaleri  Kozare su u utakmici 6. kola Prve lige Republike Srpske savladali slobodu iz Mrkonjić Grada sa 2:0.

Prva u šansu dolazi Kozara u drugoj minuti, oboren je Glišić na dvadeset metara, a lopta poslije slobodnog udaraca Radoje prolazi tik kraj stative u gol-aut. Odmah uzvraćaju gosti iz Mrkonjić Grada. Iz slobodnog udarca dobro šutira Savanović, ali je Ilić siguran. U 14. minuti ponovo Radoja izvodi slobodni udarac, i opet je zamalo neprecizan. Uzvraćaju i gosti, šutira Vidović, ali neprecizno. U 36. minuiti odličan prodor mladog Petrovića koji predaje loptu Glišiću, koji vara čuvara, jako šutira i šalje loptu iza leđa Modića za vođstvo Kozare od 1:0. Minut kasnije odlično šutira glavom Kondić nakon kornera, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Igra se brzo i otvoreno i odmah Mrkonjćani preko Lazendića dolaze u priliku za izjednačenje, ali brani Ilić i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom Kozare od 1:0.

Kreću gosti početkom drugog poluvremena još otvorenije što fudbaleri Kozare vješto koriste i brzim kontranapadima ugrožavaju gol Modića. U 53. minuti, nakon dobre akcije fudbalera Kozare Šakić odlično šutira i povisuje vođstvo Kozare na 2:0. Par minuta kasnije, odličan prodor Petrović završava šutom zamalo iznad gola. Pokušava u 68. minuti i Novaković. Mrkonjićani pokušavaju da smanje rezultat, ali bez veće opasnosti po gol Ilića i utakmica završava sa pobjedom Kozare od 2:0.

KOZARA – SLOBODA (MG) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Glišić (36). Stadion: Gradski. Gledalaca: 150. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko). Pomoćnici: Davor Maksimović i Milan Todorović (oba iz Doboja). Delegat: Mlađen Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Duško Joškić (Prijedor).Žuti kartoni: Šakić, Petrović, Ilić, Kondić (Kozara), Ad. Ljutić, Mitrić, Savanović (Sloboda).

Kozara: Ilić, Petrović, Šakić (od 87. Petković), Radoja, Kremenović (od 65. Novaković), Glišić, Jandrić, Bunić, Stjepanović, Kondić, Paštar.

Sloboda (MG): Modić, Adn. Ljutić, Lazendić, Peno, Savanović (od 66. Perišić), Gračanin, Vidović, Vučković (od 55. Šamara), Adm. Ljutić, Sladojević, Malinović (od 88. Crnomarković).