Iako su u Krupu na Vrbasu došli sa epitetom favorita i ambicijom da se u Mostar vrate sa tri nova boda, fudbaeri Zrinjskog su doživjeli poraz (0:1), a dvostruke uzastopne šampiona BiH na pleća je položio Evir oljikć, golom postignutim u 31. minutu.

Početak utakmice pripao je gostima iz Mostara koji su krenuli veoma ofanzivno, sa ozraženom željom da što prije zatresu mrežu Nevresa Fejzića. Već u trećem minutu su ”plemići” kreirali prvu priliku ali Ognjen Todorović nije uspio da, nakon sjajnog proigravanja Nemanje Bilbije, napravi išta konkretnije iako je bio u veoma dobroj poziciji. Samo minut kasnije Miloš Filipović šalje centaršut sa desne strane, Bilbija bježi Radosavu Aleksiću ali sa samo pet metara šutira visoko preko gola.

Krupa se sredinom prvog poluvremena oslobađa pritiska i polako preuzima konce igre u svoje ruke, a kao plod takve igre stigao je, u 31. minutu, i pogodak Elvira Koljića. Saša Nikodijević je odlično prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac Zrinjskog, a onda poslao idealan centaršut na glavu Koljića koji pogađa donji desni ugao mreže Kenana Pirića.

Do kraja poluvremena, osim još jedne kombinacije Nikodijevića i Koljikća, te šuta pored gola, ništa značajnije se nije dešavalo.

Nastavak utakmice počeo je ofanzivom Zrinjskog i žrljom da se što prije dođe do izjednačenja. Međutim, izabranici Blaža Sliškovića nisu uspjeli da naprave iole kvalitetniju priliku, pa im je najbolja šansa bila velika gužva u šesnaestercu Krupe i niz nespretnih intervencija nakon kojih je Semir Pezer šutirao sa dvadesetak metara, ali na sreću domaćih navijača, pored gola.

I nakon toga su gosti održavali pritisak, ali nekoliko oštrih šuteva sa distance nisu donijeli romjenu rezultata, dok se Krupa ograničila da preko brzih kontranapada pokuša da duplira svoje vođstvo.

I pored svih nastojanja ni jedan ni drugi rival do kraja nije uspio da zatrese mrežu protivnika, a posljednju priliku imali su gosti u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Hrvoje Barišić, nakon kornera Bilbije, glavom šutirao sa vrha peterca, ali se sigurni Fejzić nije dao iznenaditi.

Na kraju, slobodno se može reći da je strateg Krupe, Slobodan Starčević, u potpunosti nadmudrio mnogo iskusnijeg kolegu sa klupe Zrinjskog, nekadašnjeg selektora BiH, Blaža Sliškovića.

KRUPA – ZRINJSKI 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Koljić (31). Stadion: Krupe. Gledalaca:500. Sudija: Ermin Sivac (Zenica) –6. Pomoćnici:Sreten Udovičić (Prijedor) i Senad Ibrišimbegović (Travnik). Delegat:Amir Hadžić (Velika Kladuša). Žuti kartoni: Jašarević (Krupa), Pezer, Todorović, Galić, Handžić(Zrinjski).

Igrač utakmice:Saša Nikodijević (Krupa) – 8.

Krupa: Fejzić 7,Makitan 7, Jašarević 7,5, Koljić 7,5 (59. Barić 7), Dujaković 7, Milutinović 7, Vukotić 7,5, Nikodijević 8, Aleksić 7, Milanović 7 (90. Redžić -), Marjanović7 (72. Savić -). Trener: Slobodan Starčević.

Zrinjski: Pirić 6,5, Galić 6,5, Barišić 6,5, Pezer 6,5 (66. Ćavar -), Lučić, Todorović 6,5 (74. Handžić -), Perišić 7, Jamak 7, Katanec6 (44. Jakovljević 6), Filipović 6,5, Bilbija 6. Trener: Blaž Slišković.