Utakmica petog kola igrana u tradicionalnom jutarnjem terminu u Žeravici otišla je na stranu domaćeg sastava, koji je uz dosta sreće uknjižio tri boda čime se izjednačio sa vodećim dvojcem Alfom i Slobodom. Susret su bolje otvorili gosti koji su i prvi ozbiljnije zaprijetili. Ozren Savić je u 30. minuti bio blizu, ali je njegov odličan šut odbranio Stefan Đakušić. Kazna je stigla pet minuta kasnije, kada je mrežu Lakića zatresao Stefan Dujaković.

Dobar fudbal viđen je i u drugom poluvremenu, sjevalo je s obe strane a konačnih 2:0 postavio je kapiten Ognjen Škorić pet minuta pred kraj utakmice, nakon greške gostujućeg vratara. Laktaši mogu žaliti za propuštenim prilikama ali i suđenjem, kojim nikako ne mogu biti zadovoljni.

JEDINSTVO – LAKTAŠI 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Dujaković (35), 2:0 Škorić (85). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 250. Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo). Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Milorad Todorović (Modriča).Kontrolor: Predrag Đurđević (Prnjavor).

Jedinstvo: Đakušić, Tučić, Paspalj, Kovačević, Pivač, Nedić, Ilić (od 79. Ećimović), Škorić, Dujaković, Vučić (od 60. Huskić), Lazić (od 92. Krstić). Trener: Boris Savić.

Laktaši: Lakić, Telić, Bajić, Šavija, Radetić, O. Savić (od 56. Matić), Bursać, Lekić (od 56. Šipovac), Banjac (od 68. Popović), S. Savić, Keleman. Trener: Miljan Bajić.