Derbi susret prvoligaškog karavana Srpske u Gradišci između Kozare i Sloge na kraju je završen miroljubljivo 1:1, ali moglo je biti i drugačije….

Prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga, a prvi aplauz na Gradskom stadionu dobijaju igrači Kozare u 8. minuti kada je Raspudić nakon ubačaja Komljenovića zamalo neprecizan. Nedugo zatim šut isprobava i Kukavica. Igra se rasplamsava, ali se igra pretežno između dva šesnaesterca. Fudbaleri Kozare pomalo su prepustili inicijativu gostima, koji to ipak ne koriste, osim dobog pokušaja Ristića u 30. minuti koji završava pored stative Modićevog gola. U 38. minuti brza kontra Kozare preko Glišića koji se stuštio s lijeve strane u šesnaesterac gostiju, ali ga s leđa ruši nemoćni Matić i sudija Karić pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca je Jandrić i Kozara dolazi u vođstvo od 1:0 i s tim reultatom se odlazi na poluvrijeme.

U dobrom ritmu, onako kako se igralo i u prvom poluvremenu počinje drugo poluvrijeme. Gosti pokušavaju preko Komarčevića, a uzvraća Kozara preko Jandrića koji je zamalo neprecizan nakon kornera. Malo zatim, odlično prodire danas veoma raspoloženi Glišić, ali šut sa vrha šesnaesterca završava pored gola. Kukić odlično skače u 57. minuti ali je golman Bodiroga brži i boksuje loptu zamalo ispred njega. U 63. minuti pokušava Arnautović, ali je Modić siguran. Ipak, dva minuta kasnije mora vaditi loptu iz mreže nakon što ubačenu loptu glavom u njegov gol posprema Stokić i donosi izjednačenje ekipi Sloge. Gosti su nakon izjednačenja ponovo više kontrolisali igru, ali bez opasnosti po gol Modića. Ipak, izabranici Igora Jankovića, uspijevaju brzo uspostaviti ravnotežu i ponovo zaprijetiti, šut Novakovića u 79. minuti odbrana Sloge blokira. Pokušava Macanović sa dvadeset i pet metara, ali lopta odlazi zamalo preko gola. U 84. minuti, ponovo je promješao gostujuću odbranu Glišić, ali njegov šut zaustavlja Bodiroga. Tri minute kasnije, Glišić je ponovo oboren u prodoru i sudija Karić dodjeljuje drugi žuti karton igraču Sloge Krmaru i od tog trenutka Sloga igra s igračem manje. U 89. minuti, preslikana situacija iz prvog poluvremena, Glišić pretrčava svog čuvara, ulazi u šesnaesterac i biva ponovo srušen s leđa i sudija Karić dosuđuje drugi jedanaesterac na današnjoj utakmici za Kozaru. Ponovo je izvođač Jandrić, oštro šutira, ali ovaj put pogađa prečku i rezultat se ne mijenja.

KOZARA – SLOGA (GC) 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jandrić (39; penal), 1:1 Stokić (65). Stadion: Gradski. Gledalaca: 250. Sudija: Jovo Karić (Trebinje). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Veljko Salamić (Prijedor). Žuti kartoni: Šakić, Kukavica (Kozara), Stokić, Popović, Komarčević (Sloga). Crveni kartoni: Vukašin Benović (Sloga GC) u 76. minutu, Igor Krmar (Sloga GC) u 88. minutu.

Kozara: Modić, Komljenović, Raspudić, Maksimović (od 84. Petković), Šakić, Kukić (od 64. Novaković), Glišić, Jandrić, Bunić (od 66. Gavrić), Kondić, Kukavica.

Sloga (GC): Bodiroga, Matović (od 67. Hadžikadunić), Benović, Arnautović, Ristić (od 61. Zlatković), Šišić (od 46. Macanović), Komarčević, Krmar, Mazić, Popović, Stokić.