Fudbaleri Borca ipak su uspjeli da se trgnu iz letargije i osvoje tri veoma važna boda, izuzetno značajna i za plasman na tabeli, ali i na psihičkom planu. U odnosu na Kup utakmicu protiv Krupe, izabranici Zorana Milinkovića su prikazali mnogo kvalitetniju igru i, što je još važnije, veliku požrtvovanost i želju za konačnim uspjehom.

Već prvi napad Banjalučana donio je neopisivo slavlje, kako na tribinama, tako i na klupi sa rezervnim igračima Borca. Naime, Petar Kunić je izmijenio dupli pas sa Goranom Galešićem, potom prevario čak trojicu odbrambenih igrača GOŠK-a i rutinskisa šest metara poslao loptu u mrežu gostiju iz Gabele.

Nastavili su ”crveno-plavi” i nakon toga sa silovitim napadima pa su u 16. i 18. minutu imali dvije odlične prilike, a u obje je u glavnoj ulozi bio raspoloženi Kunić. Prvo je njegova povratna lopta za Milođa Čudića bila u posljednji čas izblokirana, a u drugoj šansi je napadač Borca šutirao sa dvadesetak metara iako je imao dva bolje postavljena saigrača.

Nakon toga se gosti polako oslobađaju pritiska, ali osim nepreciznog pokušaja Amira Zolja iz 28. minuta nisu uspjeli da stvore neku konkretniju priliku ispred gola prilično nezaposlenog Nemanje Trkulje.

Drugo poluvrijeme otvoreno je dobrom prilikom Nemanje Janičića nakon centaršuta Galešića, ali je štoper Banjalučana bio neprecizan. Samo minut kasnije, na drugoj strani, Marko Mišić sjajno šutira iz slobodnog udarca, ali pored stative. Nastavili su se bostrani napadi sve do kraja meča, gosti su svim silama nastojali da dođu do izjednačenja, baš kao što j i domaćin želio da ”ovjeri” trijumf, ali izmjene rezultata nije bilo.

BORAC – GOŠK 1:0

Strijelac: 1:0 Kunić (3). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.500. Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo) – 5,5. Pomoćnici: Elvis Prođić (Cazin) i Stefan Tešanović (Sarajevo). Delegat: Ekrem Ibreljić (Fojnica). Žuti kartoni: Raspudić, Karić, V. Danilović, Delić (Borac), Đajić, Deak (GOŠK). Crveni karton: Elvir Čolić (GOŠK) u 90. minutu.

Borac: Trkulja 6,5, Galešić 7, I. Danilović 7, Puzigaća 7, Kunić 7, Raspudić 7, Karić 6,5 (87. Delić -), Burazor 6,5, Janičić 7,5, Kondić 7 (70. V. Danilović -), Čudić 6,5 (61. Mirković -). Trener: Zoran Milinković.

GOŠK: Kozić 7,5, Čolić 5, Bošnjak 6 (41. Mišić 7), Radeljić 7, Anković 6, Đajić 6,5, Zolj 6,5 (81. Odak -), Ramić 5,5 (54. Ereiz 6,5), Deak 6,5, Vego 6,5, Kobiljar 6. Trener: Slaven Musa.

Igrač utakmice: Nemanja Janičić (Borac) – 7,5.