U derbiju kola elite Srpske fudbaleri Borca slavili su u Gradišci protiv Kozare (1:2) i tako nastavili pobjednički nit, ali i sačuvali prednost u odnosu na prvog pratioca Slogu od četiri boda, dok prvoligaš iz grada na Savi tek treba da se izbori za svoju poziciju koja vodi u “ligu za prvaka”.

Početak utakmice prolazi u obostranom ispitivanju snaga, a prvi do šanse dolazi Borac u 5. minuti kada Burazor na zahvata glavom ubačenu loptu s lijeve strane. Uzvraća odmah Kozara preko Radoje koji jako šutira sa dvadeset metara, ali je zamalo neprecizan. U 12. minuti odličan prodor Glišića, koji vara dva igrača Borca i jakim šutem šalje loptu iza leđa Trkulje za vođstvo Kozare od 1:0.

Nekoliko minuta kasnije, pokušava Novaković glavom, ali bez opasnosti po golmana Borca. Radoja odlično šutira u 22. minuti iz slobodnog udarca, ali je Trkulja na mjestu i zaustavlja njegov šut. Uzvraća Borac preko Bajića koji pokušava glavom nakon kornera, ali je neprecizan. Borac ima loptu više u nogama, ali je Kozara mnogo opasnija u napadu. Petković odlično upošljava Glišića u 37. minuti, ali Trkulja u zadnji čas izbija loptu ispred njega. Borac prijeti iz prekida, ali bez uspjeha. Ipak, u 44. minuti golman Kozare Ilić ispucava loptu i nezgodno pogađa Kajkuta i Borac sretno dolazi do izjednačenja od 1:1 i s tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Bojažljivo i oprezno ulaze fudbaleri Kozare u drugo poluvrijeme, nakon što su u prvom zaradili čak pet žutih kartona zbog pomalo preoštrog kriterija sudije Drinića, te nesretno primljenog gola. U 50. minuti najviši u skoku nakon prekida je Bajić i dovodi Borac u vođstvo od 1:2. Pokušava samo minut kasnije uzvratiti Petković, ali je njegov šut iz neposredne blizine golu Borca u posljednji trenutak izblokiran. Dobru šansu propušta Kajkut u 63. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane Burazora. Uzvraća Kozara preko Petkovića kojeg upošljava odlično Lolić, ali je Trkulja siguran. U 77. minuti nakon drugog žutog kartona isključen je Kondić i Kozara ostaje sa deset igrača na terenu. Iako brojčano slabiji, pokušavaju fudbaleri Kozare da dođu do izjednačenja, ali bez uspjeha i gosti iz Banja Luke odnose sva tri boda iz Gradiške.

KOZARA – BORAC (BL) 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Glišić (12), 1:1 Kajkut (44), 1:2 Bajić (). . Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Radmilo Vuković i Bojan Rakić (oba iz Bijeljine). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Duško Joškić (Prijedor). Žuti kartoni: Novaković, Stejpanović, Radoja, Lolić (Kozara), Si. Dujaković (Borac). Crveni karton: Aleksandar Kondić (Kozara) u 79. minutu.

Kozara: Ilić, Raspudić, Komljenović, Šakić (od 70. Gvozden), Radoja, Glišić, Lolić (od 81. Popović), Novaković (od 77. Kremenović), Petković, Stjepanović, Kondić.

Borac (BL): Trkulja, Bajić, Kajkut (od 84. Šikanjić), Ćosić, Si. Dujaković, Žeravica (od 90. Reljić), Danilović, Burazor, Batar (od 33. St. Dujaković), Popović, Čudić.