Jutarnji termin nije smetao fudbalerima Jedinstva i Omarske da odigraju dobru utakmicu u 3. kolu na drugligaškom Zapadu. Slavio je domaćin, tim iz Žeravice, koji sada ima  sedam bodova i nalazi se u samom vrhu, dok su gosti i treći put teren napustili pognute glave, i treći put minimlanim rezultatom, ali bodova nema, pa nema…

Sve je bilo riješeno u prvih 45. minuta kada su izabranici trenera Borisa Savića postigli dva pogotka, jedan u samom startu meča (Nedić 4. minut), a jedan u zatvaranju prvog poluvremena (Ećimović 44. minut). Omarska se trgla u nastavku meč, preko Dejana Romanića vratila se u igru, ali nisu imali snage za potpuni preokret, pa su bodovi ostali u Žeravici.

Treba napomenuti da su gosti nastupili bez petorice prvotimaca (Panić, Višić, Krecelj, Anđić, DarkoRomanić), pa je i rezultat shodno odnosu snaga i očekivan.

JEDINSTVO – OMARSKA 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Nedić (4), 2:0 Ećimović (44), 2:1 De. Romanić (70). Stadion: “SC Drago Kovačević”. Gledalaca: 200. Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo). Pomoćnici: Stanko Todorović i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Kontrolor: Momir Širko (Banjaluka). Žuti kartoni: Pivač, Nedić, Ećimović (Jedinstvo), N. Nišević, Zdjelar, D. Nišević (Omarska).

Jedinstvo: Đakušić, Tučić, Paspalj, Kovačević, Pivač, Nedić, Ilić (od 90. Dabić), Ećimović (od 66. Huskić), Škorić, Vučić (od 56. Nežić), Lazić.

Omarska: Jokić, N. Nišević, Zdjelar, B. Romanić, D. Nišević, Grahovac, Da. Romanić, B. Rosić (od 46. Gavranović), Pađan (od 64. De. Romanić), Đ. Rosić (od 75. Lugonja), Hrvaćanin.