Veliko iznenađenje  u Tesliću! U gradskom derbiju Mineral je slavio protiv Proletera, i tako tek u 13. kolu zabilježio prvi trijumf sa kojim ostaju u igri za opstankom na drugoligaškom Zapadu!

Domaći igrači u meč su ušli sa mnogo više žara i želje za pobjedom, što je rezultiralo ranim pogotkom već u osmom minutu Gorana Kovačevića. Poslije dobro izvedenog slobodnog udarca lopta se od prečke odbija u peterac, gdje se najbolje snalazi Kovačević i donosi prednost Mineralu. Treba naglasiti da zbog vjetra uslovi za igru nisu bili najbolji, pa je u više navrata lopta poslije ispucavanja završavala daleko izvan igrališta.

Igrači Proletera nikako se nisu mogli prilagoditi uslovima za igru, i malo šta su prikazali u prvom poluvremenu. Ipak, najbolji strijelac Proletera Marković uspjeva poravnati rezultat na 1:1 pri kraju prvog poluvremena, tačnije u 42. minutu. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, i kada su svi očekivali da Proleter u drugom poluvremenu doda gas, ipak situacija na terenu ostala je nepromjenjena. I dalje Mineral igra sa više žara i do nove prednosti dolazi odličnim golom Rade Popovića. Proleter je poslije toga pokušao da dođe barem do boda, ali rezultat je ostao nepromjenjen, iako je Panić postigao gol koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.Derbi je odigran u pravom fudbalskom ambijentu, a meču je prisustvovalo oko 500 ljubitelja fudbala iz Teslića, ali i okoline.

MINERAL – PROLETAR 2:1

Strijelci: 1:0 Kovačević (8), 1:1 Marković (42), 2:1 R. Popović (51). Stadion: FK Mineral. Gledalaca: 500. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Milan Babić i Nikola Crnadak (oba iz Laktaša). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Žuti kartoni: Popović (Mineral), Miladić, Kuzmanović, Lale (Proleter).

Mineral: Omerović, Da. Popović, Osmić, Goranović, Dr. Popović, R. Popović, Jotanović, V. Pavlović (od 66. N. Pavlović),Kovačević, D. Jelić (od 80. I. Jelić), Perišić (od 47. Čović).

Proleter: Nedić, Lale, Radoš, Kuzmanović, Panić, Marković, Nikolić (od 78. Topić), Miladić (od 50. Đekanović), Stojanović, Kovaljesko, Josipović.