Iznenađenje u Kotor Varošu! Možda po pogledu na tabelu od ovoga kola, ali po igri na zelenom terenu nikako. Ljevče je sasvim zasluženo savladalo Mladost sa 2:0. Izbranici trenera Slobodana Katića prvi su došli do gola  u 19. minutu kada je Milovan Ljubojević izveo korner, a  Svetislav Arežina skrenu loptu   u mrežu   golmana Milena Kutića za 1:0.

Mogla je Mladost  do izjednačenja preko Stefana  Kršića koji je dobro izveo slobodnjak, ali njegova lopta je završila na stativi.  Pitanje pobjednika  riješeno je u prvih 45 minuta.   Dragan Dumonić je napravio solo prodor i pogodio  bliži ugao golmana Kutića za 0:2.

U drugom poluvremenu Lijevče se organizovano branilo, Mladost je napadala, ali nisu stvorili konkretne šanse pred golom Lijevča.

Drago mi je da smo pokazali karakter kao ekipa. Odigrali smo taktički savršeno, i zasluženo nosimo bodove za Novu Topolu. Hvala saigračima na izgaranju tokom svih 90 minuta -istakao je Srđan Mataruga, prvotimac Lijevča.

MLADOST (KV) – LIJEVČE 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Arežina (19),  0:2 Dumonić (40). Stadion: FK Mladost.  Gledalaca: 50. Sudija: Slaven Jelić (Teslić). Pomoćnici: Milan Kukrika i Dejan Stjepanović  (oba iz Banjaluke).  Delegat: Aleksandar Gojić (Banjaluka). Žuti kartoni: Vučenović (Mladost), Arežina, Prole, Dumonić, Đuranović (Lijevče).

Mladost (KV): Kutić, Vučenović, Janković (od 56. Hadžiselimović), A.Tepić, Kršić, Radivojević, Stupar (od 46. M. Tepić), Đaković, Đukić, Jurić (od 68. Bašić), Nedić.

Lijevče: Marjanović, Đuranović, Arežina, Ljubojević (od 84. Stojinović), Prole, Boloban, lić, Kerezović,  Dumonić (od 82. Galić) , Đukanović, Mataruga (od 90. Peulić).