Odavno na banjalučkom Gradskom stadionu nije viđena lošija i bezidejnija utakmice od ove koju su odigrali domaći Borac i Radnik iz Bijeljine. Na kraju je pobjeda pripala domaćinu kojem je sportska sreća u sudijskoj nadoknadi vratila sve ono što mu je u nekin ranijim mečevima uskratila.

Naime, igralo se dodatno vrijeme, dobar dio publike je već napustio tribine, i malo ko je mogao da nasluti da će se rezultat 0:0 promijeniti. A onda je iskusni čuvar mreže Bijeljinaca, Mladen Lučić, odlučio da se malo poigra, spetljao se, pao i izgubio loptu, a ”rezervista” Petar Kunić sve to dobro prati, i bez većih problema proslijedio je u praznu mrežu za erupciju oduševljenja na tribinama i terenu Gradskog stadiona.

Inače, Banjalučani su od starta krenuli mnogo angažovanije i agresivnije i činilo se da će publika uživati u dobroj utakmici. Tako je i bilo u prvih dvadesetak minuta, a onda su gosti u potpunosti umrtvili igru, što je njima mnogo više odgovaralo, vrebajući neku šansu iz brzih kontranapada.

I jedna takva im se dogodila u sudijskoj nadoknadi kada je, nakon greške Vladana Danilovića na sredini terena, lopta došla do Velibora Đurića koji je bio potpuno sam na petnaestak metara od Asmira Avdukića, ali se iskusni fudbaler obrukao šutiravši slabo pored gola.

I u nastavku je Radnik bio tim koji je djelovao mnogo bolje i zrelije, i već u 47. minutu nedim Mekić propušta odličnu priliku, a pet minuta kasnije ni šut Ševke Okića nije bio dovoljno precizan.

Sve što su Banjalučani uspijevali da naprave bile su gužve nakon prekida, kornera ili slobodnih udaraca, ali bez konkretne završnice, sve do sudijske nadoknade i već opisanog pogotka Kunića.

Nakon utakmice oni najvatreniji navijači Borca, ”lešinari”, pozvali su igrače Borca da dođu do sjeverne tribine i održali im petnaestominutno ”predavanje”, zahtijevajući od njih da u narednom meču, u Krupi na Vrbasu, moraju odigrati mnogo bolje, kvalitetnije, ali i efikasnije i da samo pobjeda u komšijskom derbiju dolazi u obzir.

BORAC – RADNIK 1:0 (0:0)

Strijelac: Kunić (90). Stadion: Gradski. Gledalaca: 2.500. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška)  7. Pomoćnici: Igor Radaković i Dragan Keranović (Prijedor). Delegat: Vladimir Glavaš (Drinovci). Žuti kartoni: Dujaković, Ojdanić (Borac), Merajić, Mekić, Šerbečić, Hadžić (Radnik).

Borac: Avdukić 7, Galešić 6, Ojdanić 6, Puzigaća 6, Radulović 6,5, Dujaković 6, Karić 6,5 (86. Kunić -), V. Danilović 5,5, Burazor 5,5 (56. Mirković 6), Janičić 7, Veselinović 6 (73. Zekanović -). Trener: Zoran Milinković.

Radnik: Lučić 5,5, Blaić 6,5, Beširević 7, Srećković 7, Mekić 6 (60. Stojanović 6), Peco 6 (73. Hadžić -), Hodžurda 6, Đurić 6 (86. Hadžić -), Okić 7, Šerbečić 6,5, Merajić 6. Trener: Mladen Žižović.

Igrač utakmice: Nemanja Janičić (Borac)  7.