Nešto više od tri stotine gledalaca na Gradskom stadionu “Velimir Sombolac” u Gradišci dugo će pamtiti odigranu utakmicu 11. kola m:tel I lige Republike Srpske između Kozare i dubičkog Borca koja je završila pobjedom domaćina od 4:3!

Po vedrom i sunčanom vremenu prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga. Prvi u 6. minutu pokušava Popović iz slobodnog udarca, ali je zamalo neprecizan. Uzvraća mu na drugoj strani Campana, ali je i on neprecizan. U 12. minutu, lopta preko Sadikovića dolazi do Bokića, ovaj ulazi u peterac, dribla golmana ne vidjevši slobodnog Sadikovića i odbrana Dubičana ga stiže i izbacuje loptu. Usljedila je brza kontra Borca, Tomaš šutira i pogađa spoj stative i prečke i lopta odlazi u gol-aut. U 20. minuti brza kontra Borca, lopta je ubačena do Dejana Glišića koji je glavom sprovodi iza prezimenjaka na golu Kozare i Borac vodi sa 0:1. Četiri minuta kasnije brzonogi Campana se oslobađa odbrane Kozare i povećava vođstvo na 0:2. U 28. minuti pokušava Dejan Maksimović, ali lopta odlazi pored gola. Dva minuta kasnije penal za Dubičane. Srušen je Glišić, Stefan Tomaš je siguran izvođač i Borac vodi sa 0:3. Grogirani su igrači Kozare i reaguje šef stručnog štaba Alen Medović i već u 37. minuti pravi dvostruku izmjenu, u igru ulaze Pljevaljčić i Jandrić umjesto Sarajlića i  Ilića. Minut kasnije Takahashi prsima prihvata loptu od Rastoke i šutira, ali zamalo pored gola. Na drugoj strani Campana pokušava ali Glišić hvata i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom gostiju iz Kozarske Dubice od 0:3.

Početkom drugog poluvremena Medović pravi još dvije izmjene, u igru ulaze Bogučanin i Veljkić, dok u svlačionici ostaju Rastoka i Bubić. Malo ko na stadionu je očekivao da će vidjeti ovakvo drugo poluvrijeme. U 51. minutu Takahashi upošljava Bokića koji iskosa ulazi u šesnaesterac i postiže gol za smanjenje rezultata na 1:3. Ne raduju se mnogo fudbaleri Kozare, brzo se vraćaju do centra i samo dva minuta kasnije, ponovo dobra akcija koju završava Pljevaljčić i smanjuje rezultat na 2:3. U 59. minuti pokušava Bogučanin, ali je Matijaš na mjestu. Usljedila je brza kontra Dubičana, Glišić jako šutira, ali lopta odlazi preko gola. Ponovo je Dejan Glišić u šansi dvije minute kasnije, izlazi sam pred golmana Kozare Glišića koji izlazi kao pobjednik u duelu prezimenjaka uklizavši fudbaleru Borca i uhvativši loptu. U 70. minutu Sadiković ulazi u šesnaesterac gostiju, ruši ga Gavrić i sudija Kukrika pokazuje na bijelu tačku. Siguran je Bokić i Kozara dolazi do izjednačenja dvadeset minuta prije kraja. Ne predaju se igrači obe ekipe, odmah uzvraća Borac preko omalenog Campana, danas najafilnijeg u redovima Dubičana, ali njegov šut Glišić paradom izbacuje u korner. Pokušava dva puta Malbašić, ali bez usojeha. U 89. minutu slobodan udarac za Kozaru na nekih dvadeset pet metara od gola. Slobodni udarac izvodi Aleksandar Popović i majstorskim udarcem i pored parade Matijaša šalje loptu u mrežu za potpuni preokret i vođstvo Kozare od 4:3 propraćeno erupcijom oduševljenja Kozarinih navijača. Igra se još četiri minute nadoknade, ali se rezultat ne mijenja i fudbaleri Kozare potpuno zasluženo dolaze do pete prvenstvene pobjede.

KOZARA – BORAC (KD) 4:3 (0:3)

Strijelci: 0:1 Glišić (20), 0:2 Hinestroza (24), 0:3 Tomaš (30 penal), 1:3 Bokić (51), 2:3 Pljevaljčić (53), 3:3 Bokić (70, penal), 4:3 Popović (89). Stadion. Gradski “Velimir Sombolac”. Gledalaca: 300. Sudija: Milan Kukrika. Pomoćnici: Strahinja Vuković i Slobodan Vukosav (svi iz Trebinja). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča). Žuti kartoni: Popović, Pepić, Bokić, Veljkić, Jandrić, Kačavenda (Kozara), Govedarica, Janković, Gavrić (Borac).

Kozara: Glišić, Sarajlić (od 37. Pljevaljčić), Bubić (od 46. Veljkić), Tešić, Bokić, Rastoka (od 46. Bogučanin), Ilić (d 37. Jandrić), Takahaši, Sadiković, Popović, Pepić (od 66. Hong).

Borac (KD): Matijaš, Bunić, Koprivica, Govedarica (od 74. Petraković), Hinestroza, Maksimović, Glišić (od 74. Malbašić), Tomaš (od 65. Janković), Moskuera, Pekić (od 74. Valencia), Gavrić.