U prvoj utakmici 30. kola šampionata Srpske veliko iznenađenje u Banjaluci! Slavija je osvojila tri velika boda savladavši BSK (1:2), i tako “sokolovi” sa velikim šansama ulaze u finiš prvenstva u borbi za opstankom u eliti Srpske.

Junak susreta bio je Stefan Arbinja, koji je dva puta savladao Modića, i to u 66. i 78. minutu, dok je jedini gol za “romantiče” djelo Stojičića u 73. minutu.

Ovim trijumfom Slavija je došla do 36. boda dok je BSK ostao na 42.

BSK – SLAVIJA 1:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Arbinja (66), 1:1 Stojičić (73), 1:2 Arbinja (78). Stadion: Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 100. Sudija: Velibor Gigović. Pomoćnici: Božidar Rustić i Radislav Kačavenda (svi iz Gradiške). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Siniša Lazić (Prijedor).

BSK: Modić, Radović, Radulović, Jagodić, Moconja, Samardžija, Đorđević, Perović, Savanović, Stojičić, Kujundžić.

Slavija: Sirćo, Medić, Gojković, Dabić (od 70. Križevac), Arbinja, Vučinić (od 75. Bjeloš), Mandić, Karić, Erić, Tomić, Govedarica (od 87. Alešević).