Fudbaleri Krupe očitali su pravu fudbalsku lekciju Sarajevu! Sarajevo jeste imalo više loptu u nogama, ali lopte se ovaj put igrala Krupa,….

Pogotovo nakon prvih 45 minuta kada su igrale početne postave (1:3) u prijateljskom meču igranom u Travniku na stadionu “Pirota”. “Bordo” timu ovo je bilo generalna proba pred utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope kada Sarajevo 29. juna igra u Moldaviji sa FC Zaria Balti. Ako se po jutru dan poznaje Sarajevu bi evropsko sunce moglo zaći već u Kanjonu “Tijesno”, a ovim mečom izabranici trenera Slobodana Starčević najavili su visoke domete u nastupajućem šampionatu, i sad tek se vidi da je “evropski voz” nesrećno izmakao Krupi.

Već u 6. minutu Krupa je povela. Dobru akciju završio je na maestralan način Milutinović udarcem sa 20 metara. Pogodio je malu mrežicu nemoćnog Pavlovića za 0:1! Sarajevo je pokušalo presingom da dođe do kola Krupe, ali bezuspješno, Krupa je i dalje bila opasnija. U 26. minutu još jedna akcija iz udžbenika izabranika Slobodana Starčevića. Koljić je bio nesebičan, uposlio Dabića, koji sa 7-8 metara pogađa bliži desni donji ugao za 0:2. Samo dva minuta kasnije novi šok za “bordo” tim. Prekid je izveo Ljubenović, a Aleksić glavom sa 10 metara pogađa gol Pavlovića za 0:3. Sarajevo je ublažilo blamažu u 45. minutu preko Sarića.

U nastavku susreta treneri su izmiješali karte, ali tempa nije nedostajalo, a susret je završen onim rezultatom koji je bio i poslije prvih 45 minuta 1:3

Ovo je bio drugi kontrolni meč Krupi, prije pet dana na Kupresu doživljen je minimalan poraz od Željezničara (0:1), aveć u nedjelju ekspedicija iz Krupe na Vrbasu seli se na Zlatibor, gdje će ostati 14 dana i odigrati još pet kontrolnih utakmica, a svi rivali su iz Srbije.

SARAJEVO – KRUPA 1:3 (1:3)

Strijelci: 0:1 Milutinović (6) 0:2 Dabić(26), 0:3 Aleksić (28), 1:3 Sarić (45). Stadion: Pirota, igralo se bez prisustva publike.

Sarajevo:  Pavlović, Hodžić, Novaković, Mihojević, Bekić, Hebibović, Ivetić, Sarić, Radovac, Crnkić, Ahmetović.

Krupa: Fejzić, Palić, Jašarević, Aleksić, Vukotić, Redžić, Milutinović, Barić, Dabić, Ljubenović, Koljić. Još su igrali: Kutić, Guskić, Makitan, Maksimović, Vidović, Anđelić, Dujaković, Zukić, Handžić, Milanović, Marjanović, Šamara.