Zimsko pojačanje semberskog prvoligaša Nemanja Matović odveo je svoj novi tim do najvećeg uspjeha u istoriji ovog kluba, polufinala Kupa BiH!

Matović je sa dva pogotka preokrenuo rezultat u Konjicu i Slogi donio toliko željno polufinale. U revanšu je bilo  2:2, nakon “mršavih” 1:1 u prvom meču odigranom u Etno selu Stanišići, gol više u gostima odlučio je putnika dalje.

A tok utakmice sve je nagovještavao, samo ne taj scenario…

Šok već u devetoj sekundi!

Lopta je krenula sa centra, pas prema Bajriću koji ulazi u šesnaesterac i plasira loptu pored iznenađenog Bodiroge za 1:0.

Gol pogledajte OVDJE

Nije tim iz Gornjeg Crnjelova klonuo duhom, i već u sedmom minutu stiže do izjednačenja. Nakon kornera naviši u skoku i glavom sa pet metara pogađa Matović za 1:1.

Još jedan prekid, i još jedan gol Matovića za vodstvo tima iz Semberije. Ponovo prekid, ovaj put skraćeni korner, Matović se sjajno ubacuje i pogađa mrežu Ramića za 1:2.

Mogla je Sloga i ranije zatvoriti utakmicu, bilo je prilika, ali istakao se Ramić, a onda u 80. minutu kazneni udarac za Klis, Bajrić pogađa za 2:2.

KLIS – SLOGA GC 2:2 (1:2)

Strijelci: 1:0 Bajrić (1), 1:1 Matović (7), 1:2 Matović (30), 2:2 Bajrić (80, penal) Stadion: u Konjicu. Gledalaca: 2.000. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Franjo Smoljo (Kupres). Kontrolor: Radislav Kapor (Trebinje). Žuti kartoni: Ćosić (Klis), Matović (Sloga GC).

Klis: Ramić, Ćosić, Šehić, Bitevija, Vila, Mušinović, Bajrić, Habibija, Husrep, Čilić, Makan.

Sloga (GC): Bodiroga, Benović, Matović, Arnautović, Ristić (od 73. Miljković), Macanović (od 90. Panić), Komarčević, Krmar, Mihajlović, Hadžikadunić (od 61. Labudović), Stokić.