Fudbaleri Krupe plasirali su u polufinale Kupa Republike Srpske! Premijerligaš iz Krupe na Vrbasu slavio je u Doboju na “Lukama” u meču 1/4 finala  protiv prvoligaša Sloge (2:4).

Već nakon prvih 45 minuta dalo se naslutiti ko će iz ovog dvoboja izaći kao pobjednik. Dabić je u 18. minutu donio prednost gostima. Bio je to i najljepši potez na utakmici kada je napadač Krupe primio loptu na sredini terena uz samu aut -liniju, nanizao nekoliko igrača Sloge i udarcem a 25 metara neodbranjivo pogodio mrežu dobojlija! Stvari u egal je vratio Aličić pogotkom u 26. minutu. Međutim, u razmaku od samo 100-injak sekundi Lazar Marjanović potvrdio je svoje golgeterske sposobnosti kada je dva puta majstorski matirao Matovića.

U nastavku susreta Krupa je “odrađivala” posao čekajući poslednji zvižduk sudije Bilbije, a sve što je domaćin uspio odraditi jeste gol rezerviste Andrića u 68. minutu. Tačku na “i” i pobjedu premijerligaša iz kanjona “Tijesno” stavio je Aleksić u 75. minutu.

SLOGA (D) – KRUPA  (1:3)

Strijelci: 0:1 Dabić (18), 1:1 Aličić (26), 1:2 Marjanović (36), 1:3 Marjanović (38), 2:3 Andrić (68). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 100. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i Goran Ilinčić (Prijedor). Delegat: Vladan Simeunović (Bijeljina). Kontrolor: Milan Lukić (Zvornik). Žuti kartoni:

Sloga (D):  Matović, Janković (od 46. Lazić), Hadžimujić, Mijić, Fočić, Lukić (od 77. Ilić), Gavrić, Blagojević, Pljevaljčić, Aličić, Ristić (od 65. Andrić).

Krupa:  Kutić, Maksimović, Makitan, Koljić (od 46. Redžić), Dujaković (od 65. Ilić), Palić, Dabić, Savić, Aleksić, Marjanović, Šamara.