Fudbaleri srbačke Sloge slavili su u sudaru sa Omarskom (2:0) i tako su zabilježili drugi trijumf ove sezone na drugoligaškom Zapadu.

Omarska je dobro parirala domaćinu I većim djelom meča bila ravnopravan rival. Sloga je povela u 36. Minutu, kada je Vladan Anđić nepropisno zaustavio Kopanju, a sudija Marko Maksimović bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Mirković za 1:0.

U nastavku meča gosti su pokušavali doći do izjednačenja, imali nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili, a kao po običaju kazna je uslijedila u sudijskoj nadoknadi, kada je iskusni Saša Ilić pogodio za konačan rezultat Sloga Srbac – Omarska 2:0.

SLOGA (S) – OMARSKA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mirković (36, penal), 2:0 Ilić (90+2). Stadion: FK Sloga u Srpcu. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Maksimović. Pomoćnici: Dejan Radić (oba iz Modriče) i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Mićo Blagojević (Šamac). Kontrolor: Dado Petrović (Brod). Žuti kartoni: G. Zelenac (Sloga), Grahovac, Anđić, Zdjelar, B. Rosić (Omarska).

Sloga (S): Grahovac, Kutić, Petković, Malbašić (od 83. Ilić), Kopanja, Grgec, Mirković, Jokanović (od 66. Ančić), G. Zelenac (od 75. Ugren), Zukanović, R. Zelenac.

Omarska: Ml. Jokić, Panić, Zdjelar (od 66. Stojnić), B. Romanić, D. Nišević, B. Rosić (od 88. Ma. Jokić), Da. Romanić, Krecelj, Grahovac, Anđić, Višić.