Fudbaleri Sloboda Nova banka na “Lukama”, u 28. kolu M:tel Prve lige Republike Srpske pobjedili su Željezničar Sport team sa 1:0. Domaći sastav do pobjede je došao nakon velike borbe na terenu, protiv čvrste i dobro organizovane ekipe sa banajalučkog “Predgrađa”. Kada se sve sabere i odzme možda je pobjeda domaćeg sastava zaslužena, mada da je meč završen nerješeno i da je Željo odnio bod u Banajaluku ne bi bilo nezasluženo.

Gol odluke pao je u 74 minutu. Srđan Radaković izborio se za jednu loptu idealmo ubacio u peterac gostiju, a mrkonjićka “Crne strijela” Timar Lujs loptu posprema u mrežu Veljka Tamidžije.

Domaći sastav imao je još četri – pet izglednih prilika za gol, ali su napadči Slobode u ovom mču pokazali veliku nesnalažljivosti u završnici napada. I gosti su imali dije – tri prilike. Najbolju Vintonji, ali je njegov šut završio pored gola Dušana Travara.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banka Marako Tešić, zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe.

-Čestitam i jednoj i drugoj ekipi na dobroj igri, a svojim igračima na pobjedi. Trebala su nam ta tri boda, da poentiramo bod iz Gradiške. Dobro smo ušli u meč i u prvom poluvremenu i imali dvije stopostotne šanse. Drugo poluvrijeme smo nastavili u istom ritmu i uspijeli smo preko Lujsa da postignemo gol. Okrećemo se meču sa Borcem u Kozarskoj Dubici – kaže Tešić.

Branislav Krunić, trener gostujuće ekipe zadovoljen je zalaganje i igrom svoje ekipe i pored poraza.

-Bila je to jedna čvrsta utakmica. Kvalitetna igra obje ekipe. Možda je malo teren razlog što možda nije to sve izgledalo ljepše. Više šansi i golova. Sloboda je prvo poluvrijeme imala incijativu, a mi u drugom poluvemenu. I baš kada smo kontrolisali utakmicu primli smo gol. Nema šta, čestitam Slobodi na pobjedi – rekao je Krunić.

Tekst i foto: Slobodan Dakić