Baš pravo proljeće na “Predgrađu”, red kiše, pomalo sunca, potom vjetra, ali to nije smetalo Željinoj mlađariji da savladala Laktaše (2:0) u premijernom meču 18. kola m:tel Premijer lige BiH!

Otuda i veliko slavlje u svlačionici Željine mlađarije…..

Gosti sa odlična ekipa, ali za 90 minuta igre nisu gotovo ništa napravili, bezidejno pokušavajući prebaciti loptu u vrh napada, u kojem nije bilo raspoloženog pojedinca.

S druge strane Danijel Majkić je strpljivom igrom “umirio” goste i čekao svoju priliku, koju je dočekao u 62. minutu kada je nakon dobre akcije preciznim udarcem završio Amerikanac Pert Alonso. Tačku na “I” stavio je autogolom Ostojić, donijevši veliko slavlje na “Predgrađe”, jer Željo je još jednom pokazao da je veoma neugodna ekipa, pogotovo na svom stadionu.

Laktaši su porazom i dalje ostali na trećoj poziciji sa 36 bodova, ali ako žele ostati pri vrhu, moraće mnogo bolje, dok je Željo u sigurnoj zoni, na devetoj poziciji sa 23 boda.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – LAKTAŠI ADMIRAL BET 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Pert Alonso (62), 2:0 Ostojić (78, autogol). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 500. Sudija: Stefan Maletić. Pomoćnici: Milan Basrak i Bojan Rakić (svi iz Bijeljine). Delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Jević, Pert Alonso, Kalabić, Đogić, Pilipović (Željezničar Sport team), Petković (Laktaši).

Željezničar Sport team: Stupar, Blanuša, Sladojević, Đogić (od 88. Pilipović), Kerezović (od 84. Sukara), Ivić (od 88. Mitrović), Šuput, Pert Alonso (od 84. Savatić), Kalabić, Jević (od 81. A. Popović), S. Popović.

Laktaši: Knežević, Milić, Amidžić, Vuković (od 80. Jotić), Škorić, Milojević (od 67. Gavrić), Trivić, Džombić, Ostojić, Marković (od 67. Petković), Bosančić.