Fudbaleri Laktaša su na otvaranju proljetnog dijela sezone priredili iznenađenje savladavši drugoplasiranu Slobodu u Novom Gradu rezultatom 1:3. Gosti su odlično otvorili susret i već u 11. minuti došli do gola. Brzonogi Bojan Milinović je sa krila uputio centaršut i ”u trepavicu” pogodio Sašu Ercega, koji glavom matira Slobodana Majkića za 0:1. Mogli su Laktaši do novog pogotka tri minute kasnije, ali je šut Davora Telića odlično skinuo Majkić. Igrao se 32. minut kada je Erceg lijepo proigrao Uroša Stamenkovića a ovaj zatresao mrežu Slobode za 0:2. Prvu ozbiljniju prijetnju domaći igrači stvorili su u 35. minuti. Prvo je Lakić odbranio slobodnjak, a onda je nakon kornera Mihailo Šipovac u padu igrao rukom za opravdano dosuđen jedanaesterac. Precizan s bijele tačke bio je Mirko Tica.

U drugom poluvremenu fudbaleri Slobode su konstantno prijetili i bezuspješno pokušavali slomiti goste. Istakao se i golman Laktaša Lakić, jer je u nekoliko navrata skinuo čiste zicere. Živjeli su Laktaši opasno sve do negdje 68. minute ali onda je u igru ušao Miljan  Bajić, nakon čega su gosti primirili igru i završili posao. Upravo je Bajić u 92. minuti asistirao Ercegu za njegov drugi gol i veliku pobjedu Laktaša koji su danas, s obzirom na prikazano, sasvim zasluženo slavili.

SLOBODA (NG) – LAKTAŠI 1:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 Erceg (11), 0:2 Stamenković (32), 1:2 Tica (36, penal), 1:3 Erceg (90). Stadion: Mlakve. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Maksimović (Modriča). Pomoćnici: Slađan Lazarević (Petrovo) i Ljubiša Lukić (Modriča). Delegat: Dragan Burazor (Kozarska Dubica). Žuti karton: Trninić (Laktaši).

SLOBODA: Majkić, Bajrektarević (od 36. Mijić), Tica, Ćulibrk, Golić, Mrkić, Savanović (od 72. Babić), Kovačević, Žujić, Elijazović, Vranešević. Trener: Ernest Šabić

LAKTAŠI: Lakić, Telić, Šipovac, Trninić, Radetić, Stamenković (od 68. Bajić), Erceg, Milinović (od 57. Šavija), Savić (od 74. Sukara), Bursać, Keleman. Trener: Miljan Bajić