U fudbalskoj goleadi u Trnu Sloga i Ljubić remizirali su odigravši 4:4!

Iako će 16. kolo Druge lige biti kompletirano u nedjelju, kada će se odigrati preostalih pet utakmica, susret između Sloge i Ljubića već sada može ponijeti epitet ljepotice kola. Viđeno je u Trnu svega, a ponajviše onoga zbog čega se fudbal igra, a to su pogoci. Početak susreta pripao je gostima iz Prnjavora, koji su do prednosti došli već u 2. minuti, kada je Deket dobro proigrao Segića, koji oči u oči sa čuvarom mreže Sloge ne griješi. Mogli su Prnjavorčani i do 2:0 u 10. minuti, kada nakon dobrog kontra napada, udarac Segića završava pored gola.

U 20. minuti izjednačenje. Nakon dubinskog pasa, pogriješio je desni bek Ljubića Todorić, čiju grešku koristi Đukanović koji poravnava na 1:1. Centimetri su dijelili Ljubić da tri minuta kasnije dođe do novog vođstva. Todorić je prošao po desnoj strani, dobro uposlio Živkovića koji pogađa prečku. Ono što nije pošlo za nogom Živkoviću jeste Paripoviću, koji iz slobodnog udarca u 28. minuti, dovodi Slogu u vođstvo od 2:1. Tri minuta se čekalo na odgovor Prnjavorčana. Grešku zadnje linije Sloge, koristi kapiten Segić za 2:2. Kada se činilo da će se na odmor otići sa rezultatom 2:2, u finišu poluvremena Sloga dolazi do nove prednosti. Igrao se 44. minut  kada se nakon centaršuta sa lijeve strane, u kaznenom prostoru gostiju najbolje snašao Travar, koji trese mrežu Ljubića.

Uzbuđenja nisu izostala ni u drugih 45 minuta. Iz prve ozbiljnije prilike, pao je i pogodak. Igrao se 64. minut kada su domaći kreirali dobru akciju, nakon 3-4 dupla pasa, u gol šansi se našao Travar, koji svojim drugim pogotkom, povećava prednost Sloge na 4:2.

Činilo se tada da će Prnjavorčani i nakon 16. odigranih kola ostati na nula bodova kada su u pitanju gostujući tereni, ali tako se nije desilo. Goste u život vraća štoper Sloge Damjanić, koji katastrofalno griješi u 74. minuti. Nedostatak komunikacije između njega i čuvara mreže Bekića, koristi Segić koji svojim trećim pogotkom smanjuje na 4:3. Tri minuta kasnije izabranici Nebojše Đekanovića stižu do izjednačenja. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Deket šutira glavom, Bekić brani, ali odbijanac stiže do Ćirkovića, koji sa pet metara šalje loptu u mrežu za 4:4.

Deset minuta prije kraja Ljubić ostaje sa igračem manje, pošto je Petrović isključen iz igre. U finišu susreta Sloga je imala terensku inicijativu, dok je Ljubić svoju priliku vrebao iz kontra napada. Jedan takav desio se u 85. minut kada se Segić sjurio u kazneni prostor domaćih, šutirao, ali lopta umjesto u mrežu, pogađa stativu. Mogla je i Sloga do tri boda u sudijskoj nadoknadi, ali se istakao čuvar mreže Ljubića koji dobro interveniše.

Nedugo nakon toga posljednji put na utakmici oglasio se arbitar Antić iz Modriče, pa je susret završen podjelom bodova.

SLOGA (T) – LJUBIĆ 4:4 (3:2)

Strijelci: 0:1 Segić (2), 1:1 Đukanović (19), 2:1 Paripović (28), 2:2 Segić (31), 3:2 P. Travar (43), 4:2 P. Travar (64), 4:3 Segić (74), 4:4 Ćirković (77). Stadion: FK Sloga u Trnu. Gledalaca: 100. Sudija: Dario Antić (Modriča). Pomoćnici: Velibor Gigović i Branislav Zvijerac (oba iz Gradiške). Delegat: Ljubodrag Kukavica (Gradiška). Žuti kartoni: Tepić, Ivić, Paripović (Sloga), Deket, Todorović, Radulović, Vasić (Ljubić). Crveni karton: Mirko Petrović (Ljubić) u 80. minutu.

Sloga (T): Bekić, Tepić, Savičić, Paripović, Garača, G. Travar (od 86. Kukić), Ivić, Grozdanić, Damjanić, P. Travar, Đukanović (od 77. Barović). Trener: Predrag Tatić.

Ljubić: Radulović, Todorić (od 46. Mušinović), Kovačević, Vrhovac, Segić, Vasić, A. Žižak, Živković (od 58. Ćirković), Petrović, Deket, Subić (od 63. Prodanović). Trener: Nebojš Đekanović.