Fudbaleri Borca ostvarili su očekivanu pobjedu protiv Zvijezde 09 (1:0), ali do tri boda nisu došli ni malo lako! Izabranici trenera Branislava Krunića tako su došli do četvrtog boda ove sezone, a gostima iz Etna sela Stanišići ostaje žal za prilikama što se sa Gradskog stadiona nisu vratili barem sa bod(ovima).

Gosti iz Etna Sela Stnišići u početnoj fazi utakmice bili su opasniji rival, dva puta su zaprijetili preko Đelmića i Predragovića, ali udarci nisu imali preciznosti, pa mrež Lučića ostala netaknuta. A, onda u 18. minutu mat gostiju bez završnice! Odličnu akciju Zvijezde ostalo je golom da “nagradi” Stjepanović, međutim, Lučić zaustavlja taj pokušaj, gotovo siguran pogodak gostiju.

I kako to biva, kazna stiže veoma brzo, igrao se 24. minut, korner za banjalučane i Stojan Vranješ pogađa glavom za vodstvo Borca 1:0, a ponovo je veoma nesiguran na golu bio Manojlović, koji je umjesto lopte otišao u prazno.

Gol pogledajte OVDJE

I unastavku meča gosti konkretniji, imali su prilike Predragović, Vojinović, ali Lučić je bio odličan, a i napadači Zvijezde nisu imali svoje veče, pa su na kraju bodovi ostali u Banjaluci.

BORAC – ZVIJEZDA 09 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Vranješ (24). Stadion: Gradski. Gledalaca: 5.000. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo) i Goran Dujak (Odžak). Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Kontrolor: Muhamed Osmić (Maglaj). Žuti kartoni: Danilović, Janičić, Bosančić (Borac), Stjepanović, Bangoura (Zvijezda 09).

Borac (BL): Lučić, Jovanović, Crnov, Danilović, Ćosić, Dujaković, Mirić (od 80. Jakupović), Bosančić, Vranješ, Janičić, Vujaklija (0d 88. Marković).

Zvijezda 09: Manojlović, Benović, Mehmedagić, Blagojević (od 55. Bangoura), Predragović, Stjepanović, Tojčić, Vojinović, Corriea, Marković, Đelmić (od 70. Silva).