Nije dovoljno dobar za reprezentaciju Republike Srpske, niti Bosne i Hercegovine, ali jeste za Srbiju!

Jovan Vladimir Pavlović, supertalentovani prvotimac Željezničar Sport Team (zaigrao za prvi tim sa nepunih 15 godina) donio je pobjedu Srbiji nad Švajcarskom, igranoj u Škotskoj na startu kvalifikacionog turnira za EP. “Orlići” su slavili sa 2:1, a Pavlović je postigao pobjedonosni pogodak u trećem minutu sudijske nadoknade!

U grupi gde se još nalaze Škotska i Crna Gora (plasman na EP u Hrvatskoj od 03. do 19. maja ovjeravaju dve selekcije iz grupe). Srpski reprezentativci su rano morali da se suoče sa minusom, jer je Gonzales doveo Švajcarsku u vođstvo u 11. minutu meča. I sve do 75. minuta potrajala je neizvjesnost po pitanju konačnog ishoda, a onda je Stuparević doneo izjednačenje i najavio potpuni preokret. Jak karakter koji krasi ovu generaciju  igrača i hrabra taktika selektora Ognjenovića koji je želio da se veoma dobar rival baci na koljena, rezultirali su pobjedonosnim golom Pavlovića u poslednjim minutama utakmice. Gol za veliku i zasluženu radost „orlića“ koji su ovom pobjedom veoma blizu plasmana na kontinentalni šampionat čiji domaćin će biti Hrvatska.
Naredni meč Srbija igra 19. marta protiv Škotske (16,00), a tri dana kasnije rival  je Crna Gora (18,00).

Ponos Želje sa Predgrađa, ponos Banjaluke, ponos Republike Srpske, ali od sada i Srbije, Jovan Vladimir Pavlović.

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 2:1 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Gonzales 11, 1:1 Stuparević 75, 2:1 Pavlović 90+3. Stadion: Kapilov Park. Gledalaca: oko 500. Sudija: Robert Henesi (Republika Irska). Pomoćnici: E.Dinan (Republika Irska), P.O Nil (Škotska). Žuti kartoni: Stuparević, Kostić, Vidosavljević (Srbija), Maršan, Tokam Membu (Švajcarska)
SRBIJA: Gordić, Popović, Šehović, Ilić, Pavlović, Janković, Gavrić, Stuparević (od 80+4 Zvekanov), Đerlek (od 71. Babić), Nešković (od 41. Vidosavljević), Kostić.
ŠVAJCARSKA: Pukaj, Gronik, Isufi, Maršan, Šuter (od 59. Koradi), Gonzales, Antunes (od 80. Amzi), Bukart (od 71. Del Kampo), Jankovski, Tokam Membu, Buset.