Opredjeljenje stručnog štaba i Uprvnog odbora mrkonjićke Slobode da u proljećenom dijelu šampionata podmladi tim pokazao se kao hrabar i dobar potez. Mladi fudbaleri, predvođeni sa nekolicinom iskusnih prvoligaških fudbalera pokazali su da mogu da se nose i sa najjačim ekipama u Prvoj ligi Srpske.

To je pokazao meč u Zvorniku gdje je Sloboda sa trećeplasiranom ekipe Drine igrala 1:1, nakon teškog poraza u Mrkonjić Gradu od Zvjezde 09. Ispit zrelosti je položen  i u meč Lige za opstanak sa Slogom u Doboju, koji je završen takođe 1:1. Izbranici Čedomira Ćuluma uspijeli su u subotu da osvoje bod na dobojskim „Lukama“ u meču koji je domaćem sastavu bio biti ili ne biti.

-Momci su  odigrali junački meč u Doboju  i osvojili smo važan bod, mada smo na utakmicu kasnili. U meču sa Drinom u Zvorniku, koja je trećeplasirana ekipa u šampionatu, od jedanest igrača u našem sastavu njih dvet je bilo mlađe od 21 godinu. Slično je bilo i u Doboju. Momci su pokazali karatker i želju da se nadigravaju i da u svakoj utakmici idu na pobjedu. To je ono što nas sve u klubu hrabri i što nam daje vjeru u ovaj mladi sastav – rekao je šef stručnog štaba Čedomir Ćulum.

Da nije bilo nesrećnog poraza u meču sa Rudarom, kada su gosti iz Prijedora dva minuta prije kraja utakmice postigli pogodak, Ili izgubljena dva boda u meču sa Slavijom, Sloboda bi u nastavku šampionata igrala u Ligi za prvaka.

Međutim, u upravi mrkonjićkog prvoligaša nisu nezadovoljni plasmanom i činjenicom što Sloboda u doigravanju šampionata igra u “Ligi za opstanak”, jer u tom takmičenju biće prostora za dokazivanje mladih i perspektivnih fudbalera.