Sjajnu jesen na regionalnom Zapadu Gorica je zaokružila novom trojkom. U Šipovu je pao Progres (4:2), pa će Gorica prezimiti na trećoj poziciji sa 32 boda, tri manje od lidera Karanovca, odnosno dva od Lijevča.

Domaćin je preko Jovića u 18. minutu došao do prednosti, da bi Malinović svojim 17. pogotkom u sezoni 10 minuta kasnije uduplao vodstvo. Miljan Budić je odmah uzvratio, pa se na odmor otišlo sa prednosti Gorice (2:1). Perković je uveo utakmicu u mirniji tok u 48. minutu, ali Budić pet minuta kasnije još jednom vraća neizvjesnost, koja je potrajala do finiša meča kada je Ivić pogodio za konačnih 4:2.

Gorica efikasna, Progres dobar, i nije slučajno u gornjem domu.

GORICA – PROGRES 4:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Jović (18), 2:0 Malinović (29), 2:1 M. Budić (30), 3:1 Perković (48), 3:2 M. Budić (53), 4:2 Ivić (85). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor). Pomoćnici: Vojislav Gajić i Aleksandar Plavšić (oba iz Banjaluke). Delegat: Petar Krajišnik (Prijedor). Žuti kartoni: Jović, Mitrić, Marić, Peno (Gorica), Raljić, Dukić, V. Marjanović (Progres).

Gorica: Ilić, Jović, Šumar, Mitrić, Kljajić, Perković, Gajanović, Mešić (od 65. Ivić), Marić (o 86. Ćurko), Malinović (od 46. Peno), Cumbo.

Progres: D. Marjanović, Stojanović, Raljić, Marković, Dukić, V. Marjanović, Bunić, Verić, M. Budić, P. Budić, Vujančević.