Fudbaleri Zrinjskog slavili su u Krupi na Vrbasu protiv domaće Krupe minimalno, ali sasvim zasluženo (0:1).

Tokom svih 90 minuta igre sastav izabranika trenera Blaža Sliškovića bio je bolji rival i zasluženo slavio i barem privremeno je ponovo lider, dok se ne vidi epilog sarajevskog derbija.

Dobar prodor Filipovića po desnoj strani u 17. minutu, ali Handžić je kratak bio za desetinku sekunde da sproved loptu u nebranjenu mrežu. Četiri minuta kasnije Bilbija je uhvatio volej sa nekih 15-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

U 47. minutu „plemići“ dolaze do prednosti, a strijelac je Bilbija, nakon asistencije Filipovića, napadaču Zrinjskog nije bilo teško da sa 2-3 metra pospremi loptu iza leđa Fajića.

I poslije pogotka „plemići“ su bili opasniji, tražili i drugi gol, ali nije bilo previše uzbuđenja, pa je na kraju ostalo 0:1.

Domaćin sasvim sigurno mislima u Kup takmičenju, jer nalaze se pred finalom, dok Zrinjski silno motivisan da po treći put dokopa se titule, i to bi bio prvi klub kome je uspjelo u BiH.

KRUPA – ZRINJSKI 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Bilbija (47). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 500. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Pomoćnici: Amir Kadić (Sarajevo) i Čedomir Vićić (Bijeljina). Delegat: Samir Ćupina (Sarajevo). Kontrolor: Danko Ćavar (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Makitan (Krupa), Kadušić, Bekrić (Zrinjski).

Krupa: Fejzić 7, Galešić 6, Maksimović 6,5, Makitan 6, Lukić 6 (od 50. Dabić 6), Dujaković 6, Mirosavljević 6 (od 63. Glamočić 6), Nikolić 6, Aleksić 6,5, Banović 6, Marjanović 6 (od 68. Ljubenović -). Trener: Slobodan Starčević.

Zrinjski: Pirić -, Galić 6,5, Barišić 7, Handžić 6,5 (od 67. Bekrić -), Jović 6,5, Pezer 6,5 (od 79. Harilahović -), Perišić 6,5, Jakovljević 6, Filipović 7, Kadušić 6,5 (od 44. Čirjak 6), Bilbija 7. Trener: Blaž Slišković.

Igrač utakmice: Nemanja Bilbija (Zrinjski).