Fudbaleri Borca trijumfalno su započeli proljećni dio šampionata u Premijer ligi BiH, pošto su na premijeri na “Pecari” savladali Široki Brijeg (0:3)!

Ovim trijumfom Borac je došao do 33. boda, i nastavlja svoju bitku prema cilju zvanom jedno od mjesta koja vode na međunarodnu scenu.

Junak duela bio je grčki napadač Panajotis Moraitis, koji je u igru ušao u 61. minutu, a 13 minuta kasnije prelijepim golom, kada je na pravi način zahvatio makazice svom timu donio vrijednu pobjedu i tri boda!

I to nije bilo sve, igrao se 83. minut, kada je nakon povratne lopte Lukića glavom, Moraitis ponovo zatresao mrežu domaćina, za 0:2!

Svoj debi u dresu Borca pamtiće po dobrom i Obren Cvijanović, koji je u 88. minutu pogodio nakon udarca Begića za konačnih, Široki Brijeg – Borac 0:3!

Imali su “crveno-plavi” priliku da i ranije riješe ovaj duel jer su oko 60-ak minuta imali igrača više, dominaciju tokom cijelog susreta, ali nisu na pravi način pronalazili put do mreže sigurnog Miškića.

Borac je dominirao tokom prvih 45 minuta, imao čak 14 udaraca na gol, prema tri domaćina, a ključnu momenat dogodio se u 33. minutu kada je kapiten širokobriježana Musa izgubio loptu na 20-ak metara, Meleg je krenuo prema golu, kada ga Božo Musa ruši. Nije bio posljednji igrač, ali da je pustio igrača Borca, krenuo bi sam prema Miškiću, pa je arbitar Gigović bez razmišljanja pokazao crveni karton domaćem fudbaleru.

Borac se sada okreće Kupu BiH, gdje će u srijedu gostovati u Tuzli sastavu Tuzla siti u okviru četvrtfinala, a za vikend dočekuju Velež.

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Moraitis (74), 0:2 Moraitis (83), 0:3 Cvijanović (88). Stadion: “Pecara”, igrano bez gledalaca. Sudija: Miloš Gigović. Pomoćnici: Radislav Kačavenda (oba iz Gradiške) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Haris Idrizović. Kontrolor: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Blagaić, Ikić (Široki Brijeg), Bošnjak, Meleg (Borac). Crveni karton: Božo Musa (Široki Brijeg) u 33. minutu.

Široki Brijeg: Miškić, Prusina, Čuljak, Mujan (od 80. Paponja), Blagaić (od 80. Ljanoš), Brekalo, Lukić, Begić (od 86. Jurica) , Musa, Ikić, Ćavar.

Borac: Ćetković, Kujundžić (od 61. Subić), Bošnjak, Ćorić, Begić, Cvijanović, Brkić, Vojnović, Lukić (od 84. Kolenda), Meleg (od 61. Moraitis), Vušurović (od 61. Ajaz).