Prilično neizvjesno u gornjem domu, a veliki derbi u Aleksandrovcu završen je bez pobjednika, ali i bez golova, pa je razlika ostala ista između ova dva rivala, +2 za ligaša iz Cerovljana. Dodatno su se približile Skojevke, koje su bez problema arhivirale Mladi Krajišnik, slomivši otpor gostiju iz Kukulja već u prvom poluvremenu Sada imamo tri ekipe u dva bod, i očekuje nas dramatičan rasplet za prvaka.

Kozara je definitivno odustala od šampionskih ambicija, jer je u Turjaku poražena od Slobode (1:2). Domaćin je vodio i imao priliku da iz kaznenog udarca riješi pitanje pobjednika, ali promašili su penal, pa su gosti iz Gornjih Podgradaca to u finišu kaznili i odnijeli sva tri boda kući.

Slavio je i Obradovac u Gornjim Podgradcima (1:2), uz dva penala na meču, po jedan na obje strane.

Rezultati 3. kola Lige za prvaka:

13 Skojevki – Mladi Krajišnik 3:0 (Milošević, Telić, penal, Paštar)

Potkozarje – Torpedo 0:0

Kozara Turjak – Sloboda (DP) 1:2 (M. Šmitran – Gaćeša, Mačkić)

Sloga DIPO – Obradovac 1:2 (Krunić, penal – Božić, penal, Selak)

8Mladi Krajišnik2082103352-1926

Parovi 4. kola: Mladi Krajišnik – Obradovac, Sloboda (DP) – Sloga DIPO, Torpedo – Kozara Turjak, 13 Skojevki – Potkozarje.

Borba za opstanak prilično izvjesna. Polet je na krilima Despotovića savladao Borac Mašiće, dok su Biseri “razmontirali” Omladinac, koji se u Brestovčinu vratio sa tucetom golova u mreži.

Laminci su savladali Kaleme, ali fenjeraš iz Trebovljana vodio je do 15-ak minuta prije kraja, međutim, u finišu četiri gola domaćina za na kraju ubjedljiv trijumf. Remi u Milosavcima, koji je Borac definitivno vinuo do opstanka, a Župa je jako blizu da to ostvari.

Rezultati 3. kola Liga za opstanak:

Polet – Borac Mašići 4:2 (Despotović 3, Meseldžija – Ilić 2)

Biseri – OFK Omladinac 6:0 (Zgodić, penal, Majdanac 2, Trivić, penal, Knežić, Erceg)

Laminci – Kalemi 4:1 (Perišić, T. Đurić, Maletić, Dejanović – Puljarević)

Župa – Borac Šibovska 1:1 (Zelenika – Vasić)