Hičkokovska završnica u Područnoj ligi Banjaluka! Sve će se rješavati u posljednjih 90 minuta igre, a tri ekipe, gotovo ravopravno konkurišu za poziciju broj 1, i plasman na regionalni Zapad.

U najpovoljnoj poziciji i dalje je Rekreativo, koji sam o sebi odlučuje, gostuje u Drvaru, i u slučaju pobjede, oni su novi šampioni. Međutim, tim iz Česme imao je tri meč lopte, i niti jednu nije iskoristio, pa je veliko pitanje, mogu li protiv Borca ponoviti igre iz prvog dijela sezone. Drugi pretendent je Budućnost iz Šargovc, koja je na životu ostala upravo pobjedom u Česmi (2:3), iako je domaćin polovinom drugog poluvremena vodio 2:0!

Dva brza kaznena udarca (oba igranje rukom), te još jedan pogodak u finišu meča Zdjelara su promovisala u junaka ovog duela, koji je het-trikom vratio nadu da u Šargovcu mogu opet u regiju. Za to im je potrebna pobjeda u posljednjem kolu nad Spartakom, koji je takođe u igri, i te kako!

Naime, Spartak ima meč manje, i ukoliko u srijedu pod svjetlošću reflektora savlada Šnjegotinu, dolazi na 30 bodova, i ako trijumfuje u Šargovcu u nedjelju, uz poraz Rekreativa u Drvaru, oni su šampioni “bundeslige”. Sasvim realan scenario, usotalom kao i prethodna dva, pa će biti zaista zanimljivo u Drvaru i Šargovcu u vikendu pred nama….

Rezultati 4. kola Lige za prvaka:

Omladinac – Borac ID 1:3 (Milaković – T. Pavlić 3)

Rekreativo – Budućnost 2:3 (Salamadija, Vranješ – Zdjelar 3, penali, 2)

OFK Spartak 2013 – Šnjegotina (srijeda, 21.00 čas)

1Rekreativo169523716+2132
2Budućnost1610243118+1332
3OFK Spartak 2013158343717+2027
4Borac ID167543222+1026
5Omladinac(-3)169252823+526
6Šnjegotina157443118+1325

Parovi 5. kola: Šnjegotina – Omladinac, Borac ID – Rekreativo, Budućnost – OFK Spartak 203.

U ligi za opstanak nema uzbuđenja, jer “beton” je zagaranotvan, ali nije da nema uzbuđenja. OFK Banjaluka je konačno naplatila dobre igre ovog proljeća, i više nisu “fenjeraši”, jer su pobjedom nad Mladost Farmaprom (2:0) pretekli sastav iz Zalužana za jedan bod.

Duel u Bronzanom Majdanu nije završen, jer domaćin je u sudaru sa Karanovcem istrčao na teren sa osam igrača. U drugom poluvremenu došlo je do povrede jednog domaćeg igrača, a propozicije kažu da nema fudbala, kada je na terenu sedam fudbalera. Inače, do tog trenutka gosti su, razumljivo, vodili 0:3.

Rezultati 4. kola Lige za opstanak:

OFK Banjaluka 2017 – Mladost Farmaprom 2:0 (Sikimić, Knežević)

Gomionica – Karanovac 0:3 (Petković, Vučenović, Miljković, penal)

Polet Krajišnik – Vrbas 4:2 (N. Malešević, Knežević 2, penali, Antelj – Sladojević 2)