U jednoj od zanimljivih utakmica 18. kola na drugoligaškom Zapadu, trnska Sloga je savladala Jedinstvo (3:2), i tako se probila na drugu poziciju sa 36 bodova, sedam manje od lidera iz Banjaluke.

Nije sve tako dobro krenulo za izabranike trenera Predraga Majkića, jer je sastav iz Žeravice poveo lijepim pogotkom Ercega u 14. minutu, ali do kraja poluvremena viđen je veliki preokret!

I to u razdobolju od samo 11 minuta, čak tri lopte završile su iza leđa Vojvodića. Izjednačenje je donio Pilipović u 34. minutu, da bi preokret režirao jedan od Brazilaca u Trnu, Oliveira, a “zacemenirao” ga Nikola Jokanović u sudijskoj nadoknadi prvog dijela igre.

U nastavku se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, dosta izmjena, a gosti u sudijskoj nadoknadi dolaze do drugog pogotk preko Knežića.

Sloga je tako zabilježila tri vezana trijumfa ovog proljeća, dosta radosti je u Trnu, dok potpuno suprotno funkcioniše sastav iz Žeravice. Izabranici trenera Velimira Stojnića sva tri puta doživjeli su poraze. Alarm za uzbunu nije još uvijek upaljen, ali daleko od toga da je ovo daleko manje od očekivanog sastava koji je posljednju deceniju i po redovno bio u samom vrhu drugoligaškog Zapada.

SLOGA TRN – JEDINSTVO 3:2 (3:1)

Strijelci: 0:1 Erceg (14), 1:1 Pilipović (34), 2:1 Oliveira (40), 3:1 Jokanović (45+2), 3:2 Knežić (90+3). Stadion: FK Sloga u Trnu. Gledalaca: 200. Sudija: Dean Jokić (Teslić). Pomoćnici: Ljubiša Lukić (Modriča) i Goran Jović (Doboj). Delegat: Mladen Ličina (Ljubija). Kontrolor: Branko Trkulja (Koprivna). Žuti kartoni: Javorac, Kevin, Grozdanić, Ivinjo (Sloga), Đogić (Jedinstvo).

Sloga Trn: Delić, Grozdanić, Pilipović (od 63. Šarić), Kevin, Javorac, Ivinjo (od 76. Jojić), Oliveira, Jokanović (od 81. Đukić), Ivić, Tomičić (od 76. Miljević), Gaćeša (od 63. Savatić).

Jedinstvo: Vojvodić, Đogić, Budimović (od 81. Hajdarević), Galić, Hamzić, Knežić, Erceg, Gavrić (od 55. Ilišević), Ćetojević, Petković, Jarić.