Malo ko je očekivao da će na proljećnoj premijeri u “bundesligi” Vrbas kao gosto okrenuti OFK Banjaluku (2:3). Alito se ipak dogodilo, i to sasvim zasluženo, tri boda otišla su za Šeher….

Domaćin je dobro otvorio utakmicu, nije se ništa naslućivalo da bi moglo doći do iznenađenja, Trtić je već u 8. minutu donio prednost za OFK Banjaluka. Međutim, gosti ubacuju u brzinu više, Krstojević sredinom prvog dijela igre donosi izjednačenje, već u 27. minutu Bakoč prednost odnosi na stranu Vrbasa, a potpuni krah domaćina daje Jorgić u 45. minutu za 1:3.

Domaćin u nastavku meča samo preko Zelje dolaze do 2:3, ali i pored silnih pokušaja, nisu uspjeli dohvatiti makar jedan bod.

OFK Banjaluka je ostala na četvtoj poziciji, ima 23 bod, dok je Vrbas pretposljednji, na 11. mjestu sa četiri boda.

OFK BANJALUKA 2017 – VRBAS 2:3 (1:3)

Strijelci: 1:0 Trtić (8), 1:1 Krstojević (23), 1:2 Bakoč (27), 1:3 Jorgić (45), 2:3 Zeljko (55). Stadion: Pomoćni teren Gradskog, igrano pod reflektorima. Gledalaca: 30. Sudija: Boris Janković. Pomoćnici: Nemanja Šestić i Dejan Stjepanović. Delegat: Dragan Tepić. Kontrolor: Ratko Kunić (svi iz Banjaluke). Žuti kartoni: Vasić, Savić, Makivić (OFK Banjaluk 2017), Krajišnik, Kulaš (Vrbas).

OFK Banjaluka 2017: Nišić, Đurić, Džakula (od 86. Marčetić), Semanić, Makivić (od 88. Kalaš), Miletić, Vasić, Lučić, Zeljko, Savić, Trtić.

Vrbas: Ždrnja, Bilić, Krajišnik (od 75. Dodik), Kulaš, Ninković (od 65. Rodić), Bakoč (od 70. Sladojević), Krstojević, Jorgić, Šulić, Slavnić (od 65. Savanović), Puač.