Trka za šampionom “Kajzerice” nastavlja se, a rasplet bi mogao uslijediti u narednih 90 minuta, jer lider Torpedo gostuje na “Krndijama” i ukoliko preskoči Obradovac, čini se da bi to bilo to za ovu sezonu. Teško da bi u posljednjih 90 minuta u “Koloni” protiv Bisera ispustili ono što su imali gotovo cijelo prvenstvo. Naravno, da kiks Torpeda željno čeka Potkozarje koje je protutnjalo kroz Brestovčinu (0:3), dok je lider jednim, ali vrijednim pogotkom slavio u Kukuljama (0:1).

Odlična fudbalska predstava viđena je u Čatrnji, gdje su Biseri i Kozara podijelili bodove (3:3) u meču punom preokreta. Domaćin je poveo, da bi gosti iz Turjaka u rasponu od samo osam minuta stekli kapital od dva pogotka prednosti (1:3). Međutim, Biseri se nisu predavali i sa dvije lopte u mreži gostiju dolaze do boda.

U derbiju donjeg dijela tabele Obradovac je zacementirao svoju poziciju u ovom rangu takmičenja, a goste iz Donjih Podgradaca po svemu sudeći poslao u niži rang takmičenja, bilo je 5:1 za domaćina.

Mašićki Borac veoma siguran, lako je pao i Milan (4:1), dok je onaj u Šibovskoj posrnuo u sudaru sa Župom (2:4). Remi je viđen i u Maglajanima, gdje su do boda došli Laminci (2:2).

Rezultati 23. kola:

Borac Maglajani – Laminci 2:2 (Softić ‘53, Lasovan ‘90 – Dejanović ‘30, ‘80)

Biseri – Kozara Turjak 3:3 (Šargić ‘41, ‘68, Kovljen ‘77 – Anić ‘54, Stojnić ‘57, M. Šukalo ‘62)

Obradovac – Sloboda (DP) 5:1 (Latinović ‘9, Daljević ‘51, ‘71, Krunić ‘55, Božić ‘56 penal – Misimović ‘61)

Borac Šibovska – Župa 2:4 (Milinčić ‘75, Đukić ‘90 – Vasilić ‘11, Ćejić ‘38, Galić ‘77, Crnogaća ‘87)

Mladi Krajišnik – Torpedo 0:1 (Čolić ‘27)

Borac Mašići – Milan 4:1 (Kisin ‘11, Salamadija ‘65, Jeličić ‘71, ‘79 – Jeličić ‘9, autogol)

OFK Omladinac – Potkozarje 0:3 (Zelić ‘24, Kovač ‘60, ‘62)