Fudbaleri Rudar Prijedora zabilježili su prvu trojku na svom stadionu, pošto su u meču 8. kola savladali Posušje (3:0) i tako napravili proboj na tabeli, imaju osam bodova i nalaze se na osmom mjestu.

Potpuno zaslužen trijumf “rudara” koji su od prvog minuta znali šta žele a to je cijeli plijen u ovom meču. Već u 13. minutu mrežu Galića pogodio je najbolji pojedinac susreta Jakupović, a odmah poslije zaprijetio je i Mandić, kao i prije gola Dojčinović. Još jednom do kraja poluvremena u prilici je bio Jakupović, ali nije bilo preciznosti.

U nastavku meča Rudar vrlo brzo duplira prednost, a pogađa Pekija na asistenciju Burzora za 2:0.

Posušje je imalo terensku inicijativu, veći posjed lopte, ali bez opasnosti po gol Šćekića. Domaćinu je na ruku išao i crveni karton Nikole Leke, koji je u igru ušao početkom drugog poluvremenq, ali već poslije 20-ak minute igre, zbog dvije javne opomene moro je na hlađenje, i to je bila najava trijumfa “zeleno-crnih”, jer gosti nisu više imali ni vremena, niti snage za bilo kakvim pomišljajem preokreta. Dotukao ih je i gol Amoe u 83. minutu, čime je postavljen i konačan rezultat ovog meča Rudar Prijedor – Posušje 3:0.

U narednom meču Rudar Prijedor gostuje pod “Bijelim brijegom” ekipi Zrinjskog.

RUDAR PRIJEDOR – POSUŠJE 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jakupović (13), 2:0 Pekija (52), 3:0 Amoa (83). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Pomoćnici: Senad Ibrašimbegović (Travnik) i Davor Beljo (Mostar). Delegat: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Kontrolor: Antonio Blažević (Čapljina). Žuti kartoni: Vukoja, T. Barišić, Lauš, landeka (Posušje). Crveni karton: Nikola Leko (Posušje) u 67. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Sadiku, Pekija, Santos, Burazor (od 61. Bilbija), Mandić, Dojčinović, Sajak, Marić (od 61. Amoa), Jakupović, Smajić (od 46. Pavlović).

POSUŠJE: Galić, J. Barišić, T. Barišić, Vranjić (od 71. Ilinković), Begić (od 46. Leko), Bešlić, Landeka, Begić (od 56. Blagojević), Krišto, Lauš (od 56. Serdarušić), Vukoja (od 64. Božić).