Do juče bio učitelj, a danas odnio bodove sa “Predgrađa”! Takav je trenerski život, pa i Zrana Ćurguza, kormilara dobojske Sloge koja je slavila u Banjaluci na “Predgrađu” u posljednjoj utakmici 5. kola šampionata Srpske protiv Željezničar Sport team.

Tvrda, dobra utakmica, pomalo i gruba utakmica, sa dosta nervoze na obje strane, gosti su se bolje snašli i na kraju slavili, a trenutak odluke dogosio se u 47. minutu, kada je najstrožu kaznu realizovao David Knežević. Interesantno, isti igrač u igru je ušao samo minut ranije.

Domaćin je imao velike primjedbe na suđenje sudijske trojke na čelu sa Mazićem, ali na kraju bodovi su otišli za Doboj.

Ovim trijumfom Sloga iz Doboja ide na četvrtu poziciju sa 12 bodova, tri manje od lidera Krupe, dok je Željo na 12. poziciji sa četiri boda na svom kontu.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – SLOGA DOBOJ 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Knežević (47, penal). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 150. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica). Pomoćnici: Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Bojan Eremić (Prijedor). Delegat: Danijel Mišeljić (Nevesinje). Kontrolor: Željko Marić (Srbac). Žuti kartoni: Kalabić, Bilal (Željezničar ST), Božić, Džombić, Šaula, Radić (Sloga).

Željezničar Sport team: Bunić, Sladojević, Banjac, Bilal, Baštić, Ružičić (od 63. Janković), Đogić, Kalabić, Račić (od 63. Jević), Petrović, Blanuša (od 71. Jovandić).

Sloga (D): Đulčić, Dadić, Džombić, Radić, Stevanović (od 66. Cetić), Milaković, Božić, Džaferović, Šaula, Šujić (od 46. Knežević), Ristić.