Fudbaleri mrkonjićke Slobode u petom kolu Druge lige-grupa „Zapad“ u Banjaluci pobjedili su BSK 6:0!

Mrkonjićani su do pobjede došli lakše nego što se očekivalo, jer su fudbalari Slobode u ovoj sedmici odigrali dva teška meča sa banjalučkim Borcem i Čelincem.

I pored visokog poraza ekipa BSK-a u pojedim djelovima meča solidno je stajala na terenu. Radi se o mladoj ekipi, koja će ubrzo naći svoje mjesto na drugoligaškom zapadu. Jednostavno danas su se namjerili na mnogo kvalitetniju i nadahnutiju ekipu Slobode, koja odigrala odličan meč.

Pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje ni jednog trenutka, jer su fudbaleri Slobode sjajno otvorili meč i već u 23. minutu imali vodstvo od 2:0. Prvi gol u 18. minutu iz penala postigo je Siniša Radoja, a pet minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac je bio Slaviša Maksimović. Na 3:0 povisio je Srđan Mrziće, nakon lijepe akcije u 42. minutu, što je bio rezultat poluvremena.

U drugom poluvremenu u mreži Njegoša Zeljkovića još tri gola. U 52. minutu na 4:0, svojim drugim golom povisio je Siniša Radoja. U 66. mintu 5:0, strijelac po drugi put je bio Srđan Mrzić. Tačku na ovu utakmicu u 69. minutu stavio je Dragan Domuzin šestim golom Slobode.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe protiv BSK-a.

-Čestitam momcima na odličnoj utakmici i pobjedi! Imali smo napornih sedam dana, gdje smo odigrali tri utakmice. I naravno da smo u ovaj meč ušli sa dosta opreza. U svlačionici smo se dogovorili da ni jednog trenutka ne smijemo misliti da će biti lako, jer smo znali da nas čeka težak teren, ali smo uspijeli odmah uspostaviti našu igru i odlično ući u meč. I već na poluvremenu imali vodstvo od 3:0. I u nastvaku nastavili smo sa dobrom igrom tako da smo imali prostora da pružimo šansu da igraju i naši kadeti, da osjete atmosferu na drugoligaškim utakmicama. Želim da čestitam ekipi BSK-a na korektnoj igri i želi im puno sportske sreće u nastavku šampionata. Mlada su ekipa, ozbiljni ljudi su ušli u klub i sigurno je da će se u narednih par kola posložiti u igri i početi postizati bolje rezultate –kaže Mirković.

Strateg Mrkonjićana kaže da se stručni štab i fudbaleri već okrenuli narednoj utakmici protiv Sloge iz Trna.

-Već je prošla jedna trećina polusezone i možemo biti zadovoljni ostvarenim rezultatima. Međutim, u narednom periodu nas očekuju teške utakmice, tako da nas očekuje zanimljiv period sa mnogo izazova – tvrdi Mirković.

Inače, stručni štab Slobode već duže vrijeme ne može da računa na usluge Nebojše Stjepanovića, koji zbog povrede nije odigrao ni jednu prevnstevu utakmicu za ekipu. U meču sa banjalučkim Borcem teže se povrijedio štoper Emilko Janković, a u srijedu u meču sa Čelincem mladi Marako Nikić, koji ima povredu zgloba. Za meč sa BSK-om nije bio spreman ni Pucar zbog bolesti, a u poluvremenu je zamjenjen i Siniša Lazendić koji se žali na povredu.T ako da su na klupi za rezerve bili sve kadeti, osim golmana Filipa Ratkovića i Ognjena Soldata koji su nešta stariji.

Sloboda se u šestom kolu na „Lukma“ sataje sa Slogom iz Trna, a ekipa BSK putuje u Dubrave na megdan istoimenoj ekipi koja se nalazi u vrhu tabele.

BSK – SLOBODA MG 0:6 (0:2)

Strijelci: 0:1 Radoja (18, penal), 0:2 Maksimović (23), 0:3 Mrzić (42), 0:4 Radoja (52), 0:5 Mrzić (66), 0:6 Domuzin (69). Stadion: “Čaire”. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Garić. Pomoćnici: Nemanja Pilipović i Nebojša Čiča (svi iz Prijedora). Delegat: Ljubiša Ćelić (Doboj). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti karton: Maksimović (Sloboda).

BSK: Zeljković, Vođević, Lemić, Trninić, Jovanić (od 46. Jovanić), Šakotić, Subić, Svitlica (od 71. L. Zec), N. Zec (od 89. Berendika), Puškar (od 46. Nunić), Gračanin.

Sloboda (MG): Kljajić, Lazendić (od 46. Soldat), Domuzin (od 71. Simetić), Radoja (od 67. Savanović), Mitrić, Vučković, Munjiza, Komljenović, Mrzić (od 71. Skopljak), Mirković (od 67. Todorović), Maksimović.

Tekst i foto:Slobodan Dakić