Fudbaleri Krupe savladali su Podrinje (3:1) u premijernom meču 21. kola šampionata Srpske i tako na pravi način napravili uvertiru pred veliki derbi koji se igra za vikend u Novom Gradu!

Izabranici trenera Vladimira Ilića ostvarili su i četvrti proljećni trijumf, a 13. uzastupni i zaista pokazuju da su bez premca u našem takmičenju.

Sve je bilo gotovo već poslije 30-ak minuta igre. Mladi Ognjen Krneta je već u 10. minutu nagovijestio u kom pravcu će ići utakmica. U 30. minutu u strijelce se upisao i Nikola Duajković, a šest minuta kasnije svojim drugim, a ukupno 14. Krneta je stavio tačku na prvi dio igre, a ujedno se izjednačio na vrhu liste strijelaca sa Bojanom Markovićem iz Laktaša.

U nastavku svi zadovoljni domaćini sigurnim trijumfom, gosti što neće doživjeti baš rezultatski debakl, tempo igre se usporava, veliki broj izmjena na obje strane, pa Podrinje u finišu meča preko rezerviste Jovičića u 82. minutu dolazi do počasnog pogotka za konačnih Krupa – Podrinje 3:1.

Krupa poslije 21 utakmice ima 58 bodova, 10 više od drugoplasirane Slobode, ali i dvije utakmice više od Novigrađana, dok je Podrinje u opasnoj zoni na 16. mjestu sa 17 bodova.

KRUPA – PODRINJE 3:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Krneta (10), 2:0 Dujaković (30), 3:0 Krneta (36), 3:1 Jovičić (82). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Petrović. Pomoćnici: Dragan Keranović i Bojan Eremić (svi iz Prijedora). Delegat: Danijel Mišetić (Nevesinje). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti karton: N. Alić (Podrinje).

Krupa: Damjanović, Bubić, Redžić (od 60. Radaković), Babić, Đuričin (od 46. Mrzić), Dujaković (od 46. Nikodinović), Hadžić, Mitrović (od 60. Penić), Krneta (od 71. Perović), Petrović, Bošnjak.

Podrinje: Šehović, Erić, Mazić, Lakota, Božić (od 71. Delalić), A. Alić, Džafo (od 15. Pantić), Jahić, Vukovićević (od 46. Jovičić), N. Alić (od 46. Jovanović), Stevanović (od 65. Đurić).