U komšijskom derbiju  Dubrave su bez imalo muke savladali Lijevče sa 4:1 i tako se ponovo vratili na tron regionalnog Zapada.
Prvu svoju šansu Dubrave su krunisale golom u 20. minutu kada je Aleksandar Railić poslao dugu loptu u šesnaesterac, a Nemanji Gavriću prsima spušta prema Nikši Dimitrijević koji sa ruba kaznenog prostora šutira jako i precizno za 1:0.
Probao je Bojan Erceg iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara iskosa, ali njegov udarac brani Milanović. Railić je iz kornera sa lijeve strane pronašao zaboravljenog Daria Glišića, koji šutira, ali njegovu loptu skreće u mrežu Igor Pilipović za 2:0 u 34. minutu.
Dubrave su u drugom poluvremenu nastavila sa atacima ka golu Lijevča. Utekao je Dario Glišić svom čuvaru, prošao je po desnoj strani poslao loptu po zemlji prema Ervinu Demi koji sa tri metra prebacuje prazan gol. U 58. minutu osramotio se glavni sudija Mišo Mačkić kad je pokazao na penal, Nemanju Gavriću srušio je Miloš Zekonja, a taj kontakt okareterisao je za najstrožu kaznu.  Railić pogađa sa 11 metra za 3:0.
U 67. minutu Lijevče je smanjilo na 3:1, kada je na Nevena Perića oštro j startovao Pilipović, i to je bio još jedan kazneni udarac koji u gol pretvara Dumonić.  Neizvjesnost u ovu utakmicu mogao je vratiti Željko Đukanović čiji udarac fantastično brani Darko Milanović. Tačku na “I” stavio je Railić u 87. minutu ponovo sa 11 metara, a prethodno je rukom igrao Zekonja. Nemanja Gavrić svoju dobru partiju nije uspio da kruniše golom, a najbliži je bio kada je iz slobodnog udaraca sa 25 metara zatreso prečku.

DUBRAVE – LIJEVČE 4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Dimitrijević (20), 2:0 Pilipović (34), 3:0 Railić (58, penal), 3:1 Dumonić (67, penal), 4:1 Railić (80, penal). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 250. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Nikola Tadić i Aleksandar Milaković (svi iz Banjaluke).  Delegat: Dragan Aleksić (Srbac). Žuti kartoni: Kisin, Pilipović, Berić (Dubrave), Perić, Arežina, Zekonja, Đukanović (Lijevče).

Dubrave: Milanović, Radosavac, Dimitrijević (od 84. Crljenković), E. Demo, N. Gavrić, Glišić (od 88. V. Gavrić), Janković, Railić, Pilipović, Vukajlović (od 60. M. Demo), Kisin.

Lijevče: Marjanović, Zekonja, Arežina, Tomić, Tešić, Ilić, Erceg, Perić, Dumonić, Đukanović, Antić.