U derbiiju osamnaestog kola Omarska je poražena u Donjoj Slatini sa 4:2, ali je zadržala četvrtu poziciju na tabeli. Domaćin je počeo veoma ofanzivno, te je već u prvim minutama propustio dvije odlične šanse, ali treću nije i u osmom minutu je poveo sa 1:0 golom Džafića. Taj pogodak nije demoralisao igrače Omarske, pa su uspjeli izjednačiti već u 22. minutu. Odigrali su jednu odličnu akciju koju je golom krunisao Darko Romanić. Međutim, u tridesetom minutu Huseinbašić postiže evrogol i ponovo dovodi domaćina u vođstvo od 2:1. Omarska je u tim trenucma, uspjela prenijeti inicijativu na polovinu Mladosti, ali je protivnik bio brutalno efkasan. Svaku ozbiljniju akciju su završavali golom, pa su tako utakmicu riješili sa dva brza gola u samom finišu prvog poluvremena. Strijelci su bili Džafić i Đurić, pa se na poluvrijeme otišlo sa ubjedljivim vođstvom domaćima 4:1.

U drugom poluvremenu, viđena je dosta mirna utakmica imajući u vidu ubjedljivo dođstvo Mladosti. Omarska je smanjila na 4:2 u 77. minutu, a gol je postigao Rosić Branko. Lijepo su kombinovali Krecelj i Hrvaćanin, proigrali Rosića koji je izašao sam pred golmana i pogodio. Samo nekoliko trenutaka kasnije Hrvaćanin je bio sam pred golmanom Lakićem, ali ga nije uspio savladati i vratiti potpunu neizvjesnost u ovu utakmicu. Nakon tog promašaja, utakmica je mirno privedena kraju i domaćin je slavio sa 4:2.

MLADOST (DS) – OMARSKA 4:2 (4:1)

Strijelci: 1:0 Džafić (8), 1:1 Da. Romanić (22), 2:1 Huseinbašić (39), 3:1 Džafić (40), 4:1 Đurić (42), 4:2 B. Rosić (77). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Željko Vukić (Banjaluka) i Goran Dukić (Srbac). Delegat: Ostoja Marković (Teslić). Žuti kartoni: Žerić, Huseinbašić (Mladost) Grahovac, Zdjelar (Omarska).

Mladost (DS): Lakić, Kadić, Bjelić, Ilić, Mitrović (od 65. Hasanović), Đurić (od 90. Ostojić), Žerić (od 89. Dejić), Tešić, Džafić, Čolić, Huseinbašić.

Omarska: Jokić, Zdjelar, Romanić Bojan, D. Nišević (od 75. Krecelj), Da.  Romanić, Grahovac, Anđić, B. Rosić, Đ. Rosić (od 46. Pađan), Višić, Hrvaćanin.