I drugoligaški Istok pali motore, istina u krnjem sastavu, barem na proljećnoj premijeri!
Naime, utakmice U Brodcu, Palama i Gacku odgođene su za neka bolja vremena, i bolje terene…..
A, derbi se igra u Nevesinju, gdje će Velež pokušati barem donekle da učini šampionat neivjesnijim i zaustavi lidera iz Gornjeg Crnjelova. Sa centra će aktere povesti arbitar iz Zvornika Rade Aćimović.
Mnogo neizvjesnije bi moglo biti u borbi za opstanak, gdje nekoliko ekipe strijepi, gledajući i situaciju u Premijer, a potom i Prvoj ligi Srpske. Ilićka 01 je u najtežoj situaciji, uspjeli su sakupiti samo šest bodova tokom jeseni i subotnji okršaj sa Glasincem mogao bi za Brčake “biti ili ne biti”
Parovi 16. kola:
Subota, 14.00 časova
Famos – Stakorina, sudije: Bojan Pejić (Sokolac), Igor Ilić (Pale) i Rajko Đurić (Višegrad), delegat: Milovan Marković (Višegrad), kontrolor: Danilo Jasika (Višegrad).
Guber – Rudar 1925, sudije: Radenko Jović, Predrag Kičić i Risto Elezović (svi iz Bijeljine), delegat: Mićo Todorović (Bijeljina), kontrolor: Dragoslav Damjanović (Brčko).
Ilićka 01 – Glasinac 1936, sudije: Vasilije Milošević, Dalibor Lukić i Vladimir Divčić (svi iz Bijeljine), delegat: Rade Vučkovac, kontrolor: Milorad Jugović (Ugljevik).
Nedjelja, 14.00 časova
Velež – OFK Sloga (GC), sudije: Rade Aćimović, Velibor Vidaković (oba iz Zvornika) i Đorđe Krunić (Foča), delegat: Nenad Jovanović (Milići), kontrolor: Dobro Skakavac (Istočno Sarajevo).
Vlasenica – Mladost (R), sudije: Aleksandar Ikonić, Vladimir Bujak i Dragan Matović (svi iz Bijeljine), delegat: Velibor Ostojić (Bijeljina), kontrolor: Čedomir Vićić (Ugljevik).
Jedinstvo (Br) – Milići (igra se 23. marta)
Romanija – Drina HE (igra se 23. marta)
Mladost (G) – Proleter (igra se 30. marta)
1 | OFK Sloga (GC) | 15 | 14 | 1 | 0 | 68 | 5 | +63 | 43 | ||
2 | Famos | 15 | 10 | 4 | 1 | 38 | 7 | +31 | 34 | ||
3 | Velež | 15 | 9 | 2 | 4 | 35 | 18 | +17 | 29 | ||
4 | Stakorina | 15 | 8 | 3 | 4 | 23 | 17 | +6 | 27 | ||
5 | Guber | 15 | 7 | 4 | 4 | 25 | 22 | +3 | 25 | ||
6 | Vlasenica | 15 | 7 | 3 | 5 | 29 | 26 | +3 | 24 | ||
7 | Drina HE | 15 | 7 | 3 | 5 | 29 | 29 | 0 | 24 | ||
8 | Proleter | 15 | 6 | 2 | 7 | 30 | 27 | +3 | 20 | ||
9 | Romanija | 15 | 6 | 1 | 8 | 29 | 32 | -3 | 19 | ||
10 | Glasinac 1936 | 15 | 6 | 0 | 9 | 26 | 32 | -6 | 18 | ||
11 | Rudar 1925 | 15 | 5 | 3 | 7 | 19 | 30 | -11 | 18 | ||
12 | Mladost Gacko | 15 | 5 | 2 | 8 | 27 | 28 | -1 | 17 | ||
13 | Jedinstvo (Br) | 15 | 4 | 4 | 7 | 25 | 23 | +2 | 16 | ||
14 | Milići | 15 | 4 | 1 | 10 | 17 | 52 | -35 | 13 | ||
15 | Mladost Rogatica | 15 | 3 | 1 | 11 | 21 | 57 | -36 | 10 | ||
16 | Ilićka 01 | 15 | 2 | 0 | 13 | 17 | 53 | -36 | 6 |
Nema komentara