Fudbaleri Župe savladali su Slobodu iz Donjih Podgradaca (3:1) u ponovljenom meču 15. kola popularne “kajzerice”!

Podsjećamo, ovaj meč je igran 24. marta i prekinut je u posljednjim trenucima meča kod vodstva gostiju (2:3), ali u tom trenutku je dosuđen kazneni udarac za domaćina. Bilo je svega na terenu, pa je susret prekinut, a takmičarci su donijeli odluku da se meč ponovo odigra.

U ponovljenom meču bolje se snašao domaćin, koji je pogotkom Galića u 18. minutu otišao na odmor. Ubrzo je Nemanja Mihajlović udvostručio prednost, ali neizvjesnost vraća Đorđić u 61. minutu. Ipak, tačku na “i” u sudijskoj nadoknadi stavlja iskusni Žarko Bakić za konačnih 3:1.

Ovim trijumfom Župa se probila na četvrtu poziciju, ima 33 boda, dok je Sloboda pretposljednja, 13. sa 12 bodova, dva više od fenjeraša Obradovca.

ŽUPA – SLOBODA (DP) 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Galić (18), 2:0 N. Mihajlović (55), 2:1 Đorđić (61), 3:1 Bakić (90+3) . Stadion: FK Župa. Gledalaca: 60. Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor). Pomoćnici: Milan Miličević (Laktaši) i Miloš Radovanović (Trn). Delegat: Neven Bućan (Trn). Žuti kartoni: Galić, Đogatović, Bakić, Šipka, Mihajlović (Župa), Kljajić (Sloboda).

Župa: Đogatović, Đurić, Đ. Mihajlović, Vasilić (od 60. Bakić), Dubočanin (od 68. Novaković), N. Mihajlović, Galić (od 83. Šipka), Topalović (od 83. Trivić), Todorić, Brdan (od 68. Crnogaća), Smiljanić.

Sloboda (DP): Šatara, Ilić, Milisavić, Đorđić, Čekić, Novaković, Bikić, Veljić, Misimović, Babić (od 62. Bakić), Kljajić.