Fudbaleri Slobode ostvarili su trijumf u odgođenoj utakmici 5. kola na drugoligaškom Zapadu, pošto su savladali srbačku Slogu (3:1).

Junak susreta bio je Predrag Pralica, koji je tri puta savladao Fajkovića. Već u 6. minutu iz kaznenog udarca donio je prednost Slobodi, ali Aćić je u 30. minutu donio poravnanje i rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavku rovovska bitka, a u 72. minutu ponvo Pralica sa 11 metara donosi prednost domaćinu, da bi svoju partiju zaokružio golom u 77. minutu za konačnih 3:1. Tako je Pralica došao do devetog pogotka u sezoni, ali ako se zna da je zimus došao na “Mlakve” onda se može reći da je to odličan učinak.

Na taj način, Sloboda više nema zaostalih utakmica, podsjećamo u jednom trenutku ih je bilo pet tokom jeseni.

Zanimljivo da su se ovi rivali samo prije 10-ak dana sastali i u Srpcu, gdje je Sloboda takođe slavila (1:0), a ovo je Slobodi četvrta pobjeda ovog proljeća i uz tri remija imaju 15 bodova, nalaze se na pretposljednjoj poziciji, 13, mjestu, sada će nastojati da “ulove” prvog do sebe, u ovom trenutku to je Tekstilac sa 24 boda.

SLOBODA (NG) – SLOGA SRBAC 3:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Pralica (6, penal), 1:1 Aćić (30), 2:1 Pralica (72 penal), 3:1 Pralica (77).. Stadion: “Mlakve”. Gledalaca:. Sudija: Dean Jokić (Teslić). Pomoćnici: Slaviša Mitrović (Šamac) i Bojan Jović (Doboj). Delegat: Vedran Francuz (Gradiška). Kontrolor: Davorin Zrnić (Banjaluka). Žuti kartoni: Pauković (Sloboda), Zelenac (Sloga).

Sloboda (NG): Fajković, Vejnović, Vujanović, Palavekino, Makivić, Bokan, Grošić (od 90. Pauković), Jaćimović, Dalić (od 46. Milaković), Zec, Pralica.

Sloga Srbac: Dabić, Zukanović, Perić (od 75. Jokanović), Vajukić, Aćić, Grbić, Karamehić, Nježić, Šervel, Sarić, Zelenac.