Mnogo lakše nego što sam rezultat pokazuje, fudbaleri Borca savladali su drugoplasirani sastav Podrinja sa 2:1 i povećao svoju prednost na čelu Lige za prvaka RS na ogromnih 21 bod.

Banjalučani su od samog početka krenuli ofanzivno prema golu protivnika, ali su gosti iz Janje ipak prvi imali šansu. U devetom minutu Cvijetin Pavić centrira sa lijeve strane, a najbolji strijelac Podrinja, Filip Vujić, iako potpuno sam, sa samo 7-8 metara glavom šutira pored lijeve stative domaćeg gola.

Nakon toga sve što je bilo interesantno dešavalo se ispred gola Podrinja. Fudbaleri Borca stvorili su nekoliko dobrih prilika, a naprosto je nemoguće šta je u 39. minutu promašio Petar Kunić. Nakon odlične kombinacije Vladana Danilovića i Predraga Zekanovića, lopta je došla do Kunića koji se lako oslobodio svojih čuvara i onda sa samo četiri metra šutira ”nebu pod oblake”.

Dvije minute kasnije nakon centaršuta Zekanovića sjajno reaguje Gedeon Guzina, glavom gađa samo rašlje, ali Savo Đurić uspjeva da skrene loptu u stativu i tako sačuva svoju mrežu.

Drugo poluvrijeme krenulo je novom ofanzivom Banjalučana koja je već nakon četiri minuta dala rezultat. Bojan Puzigaća topovski je odapeo sa preko 25 metara, Đurić je uspio da tek kratko odbije loptu na koju natrčava Kunić i šalje je u nebranjeni dio mreže.

Potom se sve do 70. minuta ništa značajno nije dešavalo da bi Guzina ponovo zatresao okvir gola gostiju, pogodivši ovoga puta prečku nakon centaršuta Vladana Danilovića.

Minut kasnije Vujić ponovo propušta da realizuje stoprocentnu priliku nakon što mu je loptu, na samo nekoliko metara od mreže Trkulje, kao na tacni servirao ”rezervista” Adnan Barjektarević.

Za taj promašlaj brzo je stigla kazna jer je odličan prodor Guzine na najbolji način, sjajnom fintom, realizovao Siniša Radoja.

U samom finišu, tačnije u 82. minutu, gosti ipak uspijevaju da dođu do počasnog pogotka. Na jednu dubinsku loptu Barjektarević je stigao prije Trkulje, golman Borca ga obara u svom šesnaestercu i za slabog Luku Bilbiju bio je to jedanaesterac. Sa ”bijele tačke” siguran je bio Dejan Vučić za konačnih 2:1.

BORAC – PODRINJE 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Kunić (49), 2:0 Radoja (74), 2:1 Vučić (82, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor) – 5,5. Pomoćnici: Zoran Radaković (Prijedor) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Žuti kartoni: V. Danilović, Trkulja (Borac), Pavić, Marković (Podrinje).

Borac: Trkulja 6, Vejnović 6, Ojdanić 6, Puzigaća 7, Radoja 7, Kunić 6,5 (80. Delić -), Guzina 7, V. Danilović 6,5 (71. Radulović -), Burazor 6,5, Zekanović 7, Kondić 6 (87. Đorđević -). Trener: Vule Trivunović.

Podrinje: Đurić 6,5, Arsenović 6, Đokić 6,5, Vujić 5,5, Pavić 6 (78. Redžić -), Arnautović 6,5, Janjić 6 (63. Barjektarević 7), Vučić 6,5, Sajtanović 6, Krajišnik 6,5, Marković 6,5. Trener: Senad Hadžić.

Igrač utakmice: Gedeon Guzina (Borac) – 7.