U posljednjoj utakmici 21. kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Željezničar Sport team savladali su Sutjesku (4:2) i tako se učvrstili u sredini tabele.

U prvom poluvremenu apsolutna dominacija izabranika trenera Asmira Avdukića. Golove su postigli Petrović u 34. minutu i Ružičić, tri minuta kasnije, a što još pet -šest lopti nije završilo u mreži Fočaka, najzaslužniji je golman Pajević, ali i nespretnost napadača Želje.

U nastavku se otvorilo, još po dva pogotka na obje strane, uz konstataciju da se ni jednog trenutka nije u pitanje dovodila pobjeda domaćina. Za domaćina pogađali su još jednom Petrović, te Samardžija, a za Sutjesku kapiten Nikola Mojović i Sekulić.

Željo je deveti sa 28 bodova, a Sutjeska je ostala na petom mjestu sa 37 bodova na svom kontu.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – SUTJESKA 4:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Petrović (34), 2:0 Ružičić (37), 2:1 N. Mojović (60), 3:1 Petrović (70), 4:1 Samardžija (77), 4:2 Sekulić (83). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 50. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor). Pomoćnici: Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Goran Ilinčić (Prijedor). Delegat: Dragan Ćibić (Banjaluka). Kontrolor: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Baštić, Kalabić (Željezničar ST).

Željezničar Sport team: Stupar, Sladojević, Savanović (od 81. Šupić), Savatić (od 26. Samardžija), Baštić (od 81. Marković), Ružičić, Zečević, Kalabić, Stijaković (od 46. Ćebić), Petrović, Blanuša (od 46. Bajić).

Sutjeska: Pajević, Radović (od 46. Sekulić), N. Mojović, Okuka (od 57. Pljevaljčić), Milutinović, Obrenović (od 46. Ivanović), Danilović, Stajić, D. Mojović (od 46. Zečević), Arbinja, O. Mojović.